فروش و خرید بت

(BAT)
قیمت با ریال
0
تغییرات 24 ساعت
معاملات روزانه
شروع قیمت امروز
بالا ترین قیمت 24
پایین ترین قیمت 24
حجم معاملات روزانه
حجم کل 24 ساعته
حجم کل بالا ترین تغییر 24 ساعته
تغییرات 1 ساعته
تغییرات 1 روزه
تغییرات 24 ساعته

خرید آسان بت

محاسبه‌گر قیمت
می‌خواهم پرداخت کنم:
swap coins
می‌خواهم دریافت کنم:
1
کوین
=
0
ریال
خرید

قیمت لحظه ای  

# رمز ارز آخرین قیمت ( در حال بروزرسانی ) تغییرات در ۲۴ ساعت( در حال بروزرسانی ) خرید و فروش
# در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری

ارز دیجیتال بت

ارز دیجیتال بت (BAT) یا بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) توسط هم بنیان‌گذار موزیلا و فایرفاکس، برندن ایچ (Brendan Eich) ایجاد شد. هدف برندن ایچ از ایجاد این ارز دیجیتال ارائه پلتفرمی ایمن، کارآمد و سریع برای تبلیغات دیجیتالی از طریق فناوری بلاکچین است.

ارز دیجیتال بت به عنوان توکن بومی مرورگر بریو (Brave) که روی اتریوم ایجاد شده است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بریو یک شبکه متن باز که فعالیت‌های کاربران و تولیدکنندگان محتوا در شبکه را تحت نظر می‌گیرد.

هر کسی که از این مرورگر استفاده می‌‌کند می‌تواند از طریق گزینه «Brave Ads»، تبلیغات را فعال و بر اساس تعداد تبلیغاتی که مشاهده‌ می‌کند، پاداش دریافت کند. به علاوه، کاربران همچنین‌ می‌توانند به تولیدکنندگان محتوا مورد علاقه خود پاداش دهند، بدون اینکه در این میان چیزی به واسطه‌ها برسد.

اگرچه پروژه‌های زیادی مانند بیسیک اتنشن توکن در بازار وجود دارند اما پروژه بت تا کنون به خوبی توانسته نسب به آن‌ها بهتر عمل کند و در حال حاضر بیش از 1 میلیون تولیدکننده محتوا فعال در مرورگر بریو ثبت شده است.

اقتصاد توکنی رمز ارز بت

رمزارز بت (BAT) در سال 2017 منتشر شد و موفق شد در عرض 1 دقیقه بیش از 35 میلیون دلار در عرضه اولیه سکه (ICO) جمع آوری کند. توکن بت دارای حداکثر عرضه 1/5 توکن است و در این تاریخ بیش از 1/4 بت در گردش است. ارز دیجیتال بت، در تاریخ نگارش این مطلب با ارزش بازار 467 میلیون دلار رتبه 73 را در وب سایت کوین مارکت کپ کسب کرده است.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال بت

رمزارز بت در ژوئن 2017 با قیمت 0/26 دلار به بازار ارز‌های دیجیتال عرضه شد و سرمایه گذاران از این تاریخ قادر به فروش و خرید بت بودند. بت پس از ورود به بازار، روند نزولی در پیش گرفت و تا اواسط ماه ژوئیه به 0/08 دلار کاهش یافت.

پس از ماه ژوئن، بت روند صعودی در پیش گرفت و قیمت آن تا فوریه 2018 به 0/89 دلار افزایش یافت. توکن‌های بت تا سال 2021 مدام در نوسان بودند و اگرچه تغییرات قیمت آن در این دوره حائز اهمیت است اما چندان چشمگیر نیست که بتوان در چند خط کوتاه خلاصه کرد.

در آوریل سال 2021 قیمت این ارز دیجیتال پس از یک روند صعوی به قیمت 1/53 دلار افزایش یافت. این رمز ارز با وجود نوسان‌های بالا، روند صعودی خود را همچنان ادامه داد تا اینکه در نوامبر همان سال با رسیدن به قیمت 1/76 دلار به بالاترین قیمت تاریخی خود دست یافت.

سرمایه گذارانی که مایل به فروش و خرید رمزارز بت هستند‌ می‌توانند قیمت لحظه‌ای بت را در صرافی تتانکس مشاهده کنند.

آموزش خرید بت

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان خرید رمزارز بت را بدون احراز هویت فراهم کرده است. خرید بت در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران تتانکس وارد فرایند خرید بت می‌شوید. در این بازار شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش خرید، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار خرید آسان، فرایند خرید رمزارز بت به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

سفارش عادی خرید بت

برای خرید بت در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در خرید عادی بت، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار خرید خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت خرید بت که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش خرید بت بر اساس قیمت با سفارشات فروش بت که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش سریع خرید بت

در خرید سریع بت کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت خرید ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم خرید خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات خرید اغلب سریع‌تر از سفارشات خرید عادی تکمیل می‌شوند.

آموزش خرید بت در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش خرید عادی یا سریع

آموزش فروش بت

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان فروش بت را بدون احراز هویت فراهم کرده است. فروش بت در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران وارد فرایند فروش بت می‌شوید. در بازار همتا به همتا شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش فروش شما، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار فروش آسان، فرایند فروش ارز دیجیتال بت به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

آموزش فروش ارز دیجیتال بت در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش فروش عادی یا سریع

سفارش عادی فروش بت

برای فروش بت در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در فروش عادی بت، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار فروش خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت فروش بت که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش فروش بت بر اساس قیمت با سفارشات خرید بت که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش سریع فروش بت

در فروش سریع بت کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت فروش ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم فروش خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات فروش اغلب سریع‌تر از سفارشات فروش عادی تکمیل می‌شوند.

کارمزد ‌خرید و فروش بت

‌خرید و فروش رمزارز بت در تتانکس با کمترین کارمزد ممکن صورت می‌گیرد. مقدار کارمزد در نظر گرفته برای سفارش خرید یا فروش، به حجم معاملاتی شما در طول ماه بستگی دارد. به طوری که با افزایش حجم معاملاتی بر اساس جدول زیر، کارمزد پرداختی توسط شما هم کاهش خواهد یافت.

کارمزد معامله‌های تتانکس به صورت درصد از مبلغ کل معامله است و محاسبه آن بر اساس ملاحظات زیر صورت می‌گیرد.

 • کارمزد از هر دو سمت معامله کسر می‌شود.
 • کارمزد خریدار به صورت رمزارز کسر و کارمزد فروشنده از مبلغ دریافتی شما کسر می‌شود.
 • در هنگام ثبت معامله در تتانکس، کارمزد به شما نمایش داده می‌شود.

با توجه به حجم معامله‌های سه ماه اخیر کاربر، کارمزد معامله‌ها طبق جدول زیر به صورت پلکانی محاسبه می‌شود.

سطح کاربریکارمزد معاملهمقدار حجم معامله در سه ماه
سطح برنزی0/3 درصدکمتر از ۲۰ میلیون تومان
سطح نقره‌ای0/25 درصدبین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان
سطح طلایی0/2 درصدبین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان
سطح پلاتینیوم0/15 درصدبین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان
سطح اورانیوم0/1 درصدبیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان
سوالات متداول
 • ارز دیجیتال بت چیست؟

  ارز دیجیتال بت توسط مرورگر بریو و به عنوان توکن بومی این مرورگر توسعه یافت. مرورگر بریو روی اتریوم ایجاد شده و یک شبکه متن باز است که فعالیت‌های کاربران و تولیدکنندگان محتوا در شبکه را تحت نظر می‌گیرد و همچنین در ازای این فعالیت‌ها به آن‌ها پاداش می‌دهد.
 • کارمزد خرید ارز دیجیتال بت چقدر است؟

  کارمزد خرید بت در تتانکس برابر با 0/3 تا 0/1 درصد است که با توجه به حجم معاملاتی تریدرها متفاوت خواهد بود.
 • خرید ارز دیجیتال بت از صرافی تتانکس چگونه است؟

  در صرافی تتانکس کاربران باید ابتدا ثبت‌نام کرده و سپس به ‌خرید و فروش ارز دیجیتال بت بپردازند.
 • خرید بت با ریال چگونه است؟

  در صرافی تتانکس، خرید بت با ریال (تومان) در چند مرحله ساده ثبت‌نام و احراز هویت کامل خواهد شد. کاربران پس از ثبت نام و واریز ریال می‌توانند جهت ‌خرید و فروش ارز دیجیتال بت و سایر ارزهای دیجیتال موجود در صرافی تتانکس اقدام کنند.