صفحه اصلی فروش و خرید بیت کوین کش

فروش و خرید بیت کوین کش

(BCH)
قیمت با ریال
0
تغییرات 24 ساعت
معاملات روزانه
شروع قیمت امروز
بالا ترین قیمت 24
پایین ترین قیمت 24
حجم معاملات روزانه
حجم کل 24 ساعته
حجم کل بالا ترین تغییر 24 ساعته
تغییرات 1 ساعته
تغییرات 1 روزه
تغییرات 24 ساعته

خرید آسان بیت کوین کش

محاسبه‌گر قیمت
می‌خواهم پرداخت کنم:
swap coins
می‌خواهم دریافت کنم:
1
کوین
=
0
ریال
خرید

قیمت لحظه ای  

# رمز ارز آخرین قیمت ( در حال بروزرسانی ) تغییرات در ۲۴ ساعت( در حال بروزرسانی ) خرید و فروش
# در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری

ارز دیجیتال بیت کوین کش

بیت کوین کش (Bitcoin Cash) یکی از فورک‌های (Fork) بیت کوین است که در اوت 2017 راه‌اندازی شد. این ارز دیجیتال در نوامبر 2018 دوباره فورک شده و به دو شبکه بیت کوین کش ای بی سی (Bitcoin Cash ABC) و بیت کوین کش اس وی (Bitcoin Cash SV) تقسیم شد.

بیت کوین کش (BCH) برای مقابله با مشکل مقیاس‌پذیری بیت کوین، اندازه بلاک‌های بلاکچین خود را به 8 تا 30 مگابایت افزایش داده که امکان پردازش تراکنش‌های بیشتر در هر بلاک را امکان‌پذیر می‌سازد.

میانگین تراکنش‌های موجود در هر بلاک بیت کوین در زمان فورک بیت کوین کش بین 1000 تا 1500 تراکنش بود. در مقابل در سال 2018 تعداد تراکنش‌های موجود در هر بلاک بیت کوین کش حدود 25000 تراکنش بود.

علی‌رغم تفاوت‌هایی که میان این دو شبکه مشاهده می‌شود، شباهت‌های زیادی هم میان آن‌ها  وجود دارد. هر دو این شبکه‌ها از الگوریتم اجماع اثبات کار (Proof of Work) برای استخراج بلاک‌ها استفاده می‌کنند و حداکثر عرضه آن‌ها نیز 21 میلیون کوین است.

با این وجود، نگرانی‌های زیادی در رابطه با توانایی‌های پلتفرم بیت کوین کش وجود دارد. بیت کوین کش با وعده افزایش اندازه بلاک برای پردازش تراکنش‌های بیشتر در ثانیه، راه‌اندازی شد؛ اما در حال حاضر اندازه یک بلاک عادی بیت کوین کش کوچک‌تر از بلاک‌های مشابه در بیت کوین است.

اندازه کوچک بلاک در بیت کوین کش یعنی این شبکه هنوز موفق نشده است به وعده‌های خود عمل کند و مشکل مقیاس‌پذیری هم تا این لحظه به کلی حل نشده است.

اقتصاد توکنی بیت کوین کش

حداکثر عرضه بیت کوین کش 21 میلیون کوین است که از این مقدار 19 میلیون کوین در گردش است. بیت کوین کش در حال حاضر با ارزش بازار 2 میلیارد دلار رتبه 29 را در وب‌سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap) از آن خود کرده است.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش

توکن‌های بیت کوین کش با نماد اختصاری «BTC» در اواخر ژوئیه 2017 با قیمت 385 دلار به بازار جهانی عرضه شدند. این ارز دیجیتال یک ماه پس از عرضه، در اواسط اوت به قیمت 754 دلار افزایش پیدا کرد و دوباره در ماه نوامبر به قیمت 313 دلار کاهش یافت.

بالاترین قیمتی که بیت کوین کش تا کنون به آن دست یافته است در اواخر دسامبر 2017 در قیمت 3923 دلار به ثبت رسید. پس از رسیدن به این رکورد قیمتی، قیمت توکن‌های بیت کوین کش در فوریه 2018 به 887 دلار افت کرد.

پس از ماه فوریه بیت کوین کش دوباره روند صعودی در پیش گرفت و قیمت آن در ماه مه به 1765 دلار افزایش یافت. بیت کوین کش در حال حاضر، مانند سایر ارز‌های دیجیتال بازار روند نزولی در پیش گرفته و با قیمت 146 دلار در بازار خریدوفروش می‌شود.

آموزش خرید ‌بیت کوین کش

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان خرید رمز ارز ‌بیت کوین کش را بدون احراز هویت فراهم کرده است. خرید ‌بیت کوین کش در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران تتانکس وارد فرایند خرید ‌بیت کوین کش می‌شوید. در این بازار شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش خرید، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار خرید آسان، فرایند خرید توکن‌های ‌بیت کوین کش به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

سفارش خرید عادی ‌بیت کوین کش

برای خرید ‌بیت کوین کش در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در خرید عادی ‌بیت کوین کش، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار خرید خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت خرید ‌بیت کوین کش که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش خرید ‌بیت کوین کش بر اساس قیمت با سفارشات فروش ‌بیت کوین کش که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش خرید سریع ‌بیت کوین کش

در خرید سریع ‌بیت کوین کش کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت خرید ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم خرید خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات خرید اغلب سریع‌تر از سفارشات خرید عادی تکمیل می‌شوند.

آموزش خرید ‌بیت کوین کش در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش خرید عادی یا سریع

آموزش فروش ‌بیت کوین کش

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان فروش ‌بیت کوین کش را بدون احراز هویت فراهم کرده است. فروش ‌بیت کوین کش در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران وارد فرایند فروش ‌بیت کوین کش می‌شوید. در بازار همتا به همتا شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش فروش شما، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار فروش آسان، فرایند فروش ارز دیجیتال ‌بیت کوین کش به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

آموزش فروش توکن ‌بیت کوین کش در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش فروش عادی یا سریع

سفارش فروش عادی ‌بیت کوین کش

برای فروش ‌بیت کوین کش در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در فروش عادی ‌بیت کوین کش، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار فروش خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت فروش ‌بیت کوین کش که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش فروش ‌بیت کوین کش بر اساس قیمت با سفارشات خرید ‌بیت کوین کش که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش فروش سریع ‌بیت کوین کش

در فروش سریع ‌بیت کوین کش کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت فروش ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم فروش خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات فروش اغلب سریع‌تر از سفارشات فروش عادی تکمیل می‌شوند.

کارمزد خریدوفروش ‌بیت کوین کش

خریدوفروش رمزارز ‌بیت کوین کش در تتانکس با کمترین کارمزد ممکن صورت می‌گیرد. مقدار کارمزد در نظر گرفته برای سفارش خرید یا فروش، به حجم معاملاتی شما در طول ماه بستگی دارد. به طوری که با افزایش حجم معاملاتی بر اساس جدول زیر، کارمزد پرداختی توسط شما هم کاهش خواهد یافت.

کارمزد معامله‌های تتانکس به صورت درصد از مبلغ کل معامله است و محاسبه آن بر اساس ملاحظات زیر صورت می‌گیرد.

 • کارمزد از هر دو سمت معامله کسر می‌شود.
 • کارمزد خریدار به صورت رمزارز کسر و کارمزد فروشنده از مبلغ دریافتی شما کسر می‌شود.
 • در هنگام ثبت معامله در تتانکس، کارمزد به شما نمایش داده می‌شود.

با توجه به حجم معامله‌های سه ماه اخیر کاربر، کارمزد معامله‌ها طبق جدول زیر به صورت پلکانی محاسبه می‌شود.

سطح کاربریکارمزد معاملهمقدار حجم معامله در سه ماه
سطح برنزی0/3 درصدکمتر از ۲۰ میلیون تومان
سطح نقره‌ای0/25 درصدبین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان
سطح طلایی0/2 درصدبین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان
سطح پلاتینیوم0/15 درصدبین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان
سطح اورانیوم0/1 درصدبیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان

سؤالات متداول

ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش یکی از فورک‌های بیت کوین است که برای مقابله با مشکل مقیاس‌پذیری بیت کوین اندازه بلاک‌ها را افزایش داده است.

کارمزد خرید توکن‌های بیت کوین کش در تتانکس چقدر است؟

کارمزد خرید بیت کوین کش در تتانکس برابر با 0/3 تا 0/1 درصد است که با توجه به حجم معاملاتی تریدرها متفاوت خواهد بود.

خرید بیت کوین کش از صرافی تتانکس چگونه است؟

در صرافی تتانکس کاربران باید ابتدا ثبت‌نام کرده و سپس به خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین کش بپردازند.

خرید بیت کوین کش با ریال چگونه است؟

در صرافی تتانکس، خرید بیت کوین کش با ریال (تومان) در چند مرحله ساده ثبت‌نام و احراز هویت کامل خواهد شد. به این صورت کاربران با واریز ریال به حساب خود می‌توانند توکن‌های بیت کوین کش و سایر رمز ارز‌های موجود در صرافی را خریداری کنند.