صفحه اصلی فروش و خرید بایننس کوین

فروش و خرید بایننس کوین

(BNB)
قیمت با ریال
0
تغییرات 24 ساعت
معاملات روزانه
شروع قیمت امروز
بالا ترین قیمت 24
پایین ترین قیمت 24
حجم معاملات روزانه
حجم کل 24 ساعته
حجم کل بالا ترین تغییر 24 ساعته
تغییرات 1 ساعته
تغییرات 1 روزه
تغییرات 24 ساعته

خرید آسان بایننس کوین

محاسبه‌گر قیمت
می‌خواهم پرداخت کنم:
swap coins
می‌خواهم دریافت کنم:
1
کوین
=
0
ریال
خرید

قیمت لحظه ای  

# رمز ارز آخرین قیمت ( در حال بروزرسانی ) تغییرات در ۲۴ ساعت( در حال بروزرسانی ) خرید و فروش
# در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری

ارز دیجیتال بایننس

ارز دیجیتال بایننس با نماد اختصاری «BNB»، کوین بومی صرافی بایننس (Binance) است. صرافی بایننس، در حال حاضر با حجم معاملات 7/6 میلیارد دلار بزرگ‌ترین صرافی جهان از نظر حجم معاملات شناخته می‌شود.

بایننس در ابتدا ارز دیجیتال خود را در بلاکچین اتریوم و تحت استاندارد ERC 20 ارائه داد اما با راه‌اندازی بایننس چین (Binance Chain)، بایننس کوین به کوین بومی این بلاکچین تبدیل شد.

بایننس کوین در ابتدا به عنوان یک توکن یوتیلیتی (Utility Token) برای ارائه تخفیفات کارمزد، طراحی شده اما بعد‌ها با توسعه بلاکچین‌ها بایننس چین و راه‌اندازی بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) کاربرد آن تغییر کرد.

تا کنون از بایننس کوین در اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مختلفی استفاده شده و در حال حاضر از آن برای پرداخت هزینه تراکنش در صرافی بایننس نیز استفاده می‌شود. از جمله سایر کاربرد‌های ارز دیجیتال بایننس می‌توان به انجام پرداخت‌ها در شبکه، پرداخت هزینه‌های سفری، خرید هدیه‌های مجازی، سرمایه‌گذاری و … اشاره کرد.

صرافی بایننس در ابتدا با دو بلاکچین مختلف به نام‌های بایننس چین و بایننس اسمارت چین فعالیت می‌کرد. بایننس چین، بلاکچین اول صرافی بایننس است که در آوریل 2019، دو سال بعد از توسعه بایننس، راه‌اندازی شد و تنها به عنوان بستری برای انجام معاملات ارز دیجیتال استفاده می‌شد.

بایننس اسمارت چین نیز بلاکچین دوم بایننس است که در سپتامبر 2020 راه‌اندازی شد. این دو زنجیره به صورت موازی با یکدیگر کار می‌کنند با این تفاوت که از بایننس اسمارت چین برای توسعه قراردادهای هوشمند و در اکوسیستم دیفای (DeFi) استفاده می‌شود.

با این وجود، بایننس اخیراً اعلام کرد که بلاکچین‌های بایننس چین و بایننس اسمارت چین با هم ترکیب شده و از این به بعد هر دو این زنجیره‌ها تحت عنوان بی ان بی چین (BNB Chain) به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

اقتصاد توکنی بایننس

حداکثر عرضه ارز دیجیتال بایننس 200 میلیون کوین است. از این مقدار 80 میلیون کوین به تیم بنیان‌گذاران، 20 میلیون کوین به سرمایه‌گذاران «Angels» و در نهایت 100 میلیون کوین نیز به عرضه عمومی اختصاص یافت.

تمام 100 میلیون کوین باقی مانده در عرضه عمومی منتشر و به قیمت 15 سنت به فروش رفت. در حال حاضر، ارز دیجیتال بایننس با ارزش بازار 45 میلیارد دلار رتبه 5 را در میان سایر ارز‌های دیجیتال دارد.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال بایننس

ارز دیجیتال بایننس در اواخر ژوئیه 2017 با قیمت 0/10 دلار به بازار ارز دیجیتال عرضه شد. این رمزارز چند ماه پس از عرضه در اوایل ژانویه 2018 به قیمت 22 دلار صعود کرده و یک ماه بعد به قیمت 8 دلار کاهش پیدا کرد.

بایننس تا اوایل سال 2021 از قیمت 10 تا 40 دلار در نوسان بود و در ابتدا این سال روند صعودی در پیش گرفت. با شروع این روند، کوین‌های بایننس به قیمت 332 دلار در اواخر فوریه صعود کرده و قیمت آن‌ها علی‌رغم نوسان‌های شدید، همچنان رو به افزایش بود.

بالاترین قیمتی که ارز دیجیتال بایننس تا کنون شاهد بوده است در تاریخ 10 مه 2021 با قیمت 690 دلار به ثبت رسید.

آموزش خرید ‌بایننس

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان خرید رمزارز ‌بایننس را بدون احراز هویت فراهم کرده است. خرید ‌بایننس در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران تتانکس وارد فرایند خرید ‌بایننس می‌شوید. در این بازار شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش خرید، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار خرید آسان، فرایند خرید رمزارز ‌بایننس به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

سفارش خرید عادی ‌بایننس

برای خرید ‌بایننس در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در خرید عادی ‌بایننس، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار خرید خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت خرید ‌بایننس که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش خرید ‌بایننس بر اساس قیمت با سفارشات فروش ‌بایننس که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش خرید سریع ‌بایننس

در خرید سریع ‌بایننس کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت خرید ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم خرید خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات خرید اغلب سریع‌تر از سفارشات خرید عادی تکمیل می‌شوند.

آموزش خرید ‌بایننس در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش خرید عادی یا سریع

آموزش فروش ‌بایننس

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان فروش ‌بایننس را بدون احراز هویت فراهم کرده است. فروش ‌بایننس در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران وارد فرایند فروش ‌بایننس می‌شوید. در بازار همتا به همتا شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش فروش شما، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار فروش آسان، فرایند فروش ارز دیجیتال ‌بایننس به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

آموزش فروش ارز دیجیتال ‌بایننس در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش فروش عادی یا سریع

سفارش فروش عادی ‌بایننس

برای فروش ‌بایننس در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در فروش عادی ‌بایننس، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار فروش خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت فروش ‌بایننس که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش فروش ‌بایننس بر اساس قیمت با سفارشات خرید ‌بایننس که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش فروش سریع ‌بایننس

در فروش سریع ‌بایننس کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت فروش ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم فروش خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات فروش اغلب سریع‌تر از سفارشات فروش عادی تکمیل می‌شوند.

کارمزد خریدوفروش ‌بایننس

خریدوفروش رمزارز ‌بایننس در تتانکس با کمترین کارمزد ممکن صورت می‌گیرد. مقدار کارمزد در نظر گرفته برای سفارش خرید یا فروش، به حجم معاملاتی شما در طول ماه بستگی دارد. به طوری که با افزایش حجم معاملاتی بر اساس جدول زیر، کارمزد پرداختی توسط شما هم کاهش خواهد یافت.

کارمزد معامله‌های تتانکس به صورت درصد از مبلغ کل معامله است و محاسبه آن بر اساس ملاحظات زیر صورت می‌گیرد.

 • کارمزد از هر دو سمت معامله کسر می‌شود.
 • کارمزد خریدار به صورت رمزارز کسر و کارمزد فروشنده از مبلغ دریافتی شما کسر می‌شود.
 • در هنگام ثبت معامله در تتانکس، کارمزد به شما نمایش داده می‌شود.

با توجه به حجم معامله‌های سه ماه اخیر کاربر، کارمزد معامله‌ها طبق جدول زیر به صورت پلکانی محاسبه می‌شود.

سطح کاربریکارمزد معاملهمقدار حجم معامله در سه ماه
سطح برنزی0/3 درصدکمتر از ۲۰ میلیون تومان
سطح نقره‌ای0/25 درصدبین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان
سطح طلایی0/2 درصدبین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان
سطح پلاتینیوم0/15 درصدبین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان
سطح اورانیوم0/1 درصدبیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان

سؤالات متداول

ارز دیجیتال ‌بایننس چیست؟

ارز دیجیتال بایننس با نماد اختصاری «bnb»، توکن بومی صرافی غیرمتمرکز بایننس است که در این صرافی برای انجام پرداخت‌ها استفاده می‌شود.

کارمزد خرید ارز دیجیتال ‌بایننس چقدر است؟

کارمزد فروش یا خرید ‌بایننس در تتانکس برابر با 0/3 تا 0/1 درصد است. این مقدار با توجه به حجم معاملات تریدر متفاوت خواهد بود.

خرید ارز دیجیتال ‌بایننس از صرافی تتانکس چگونه است؟

در صرافی تتانکس کاربران باید ابتدا ثبت‌نام کرده و سپس به خریدوفروش ارز دیجیتال ‌بایننس بپردازند.

خرید ‌بایننس با ریال چگونه است؟

در صرافی تتانکس، خرید ‌بایننس با ریال (تومان) در چند مرحله ساده ثبت‌نام و احراز هویت کامل خواهد شد. کاربران پس از ثبت نام و واریز ریال می‌توانند جهت خریدوفروش ارز دیجیتال ‌بایننس و سایر ارزهای دیجیتال موجود در صرافی تتانکس اقدام کنند.