صفحه اصلی فروش و خرید بیت کوین

فروش و خرید بیت کوین

(btc)
قیمت با ریال
0
تغییرات 24 ساعت
معاملات روزانه
شروع قیمت امروز
بالا ترین قیمت 24
پایین ترین قیمت 24
حجم معاملات روزانه
حجم کل 24 ساعته
حجم کل بالا ترین تغییر 24 ساعته
تغییرات 1 ساعته
تغییرات 1 روزه
تغییرات 24 ساعته

خرید آسان بیت کوین

شما همواره از این امکان برخوردارید تا رمز‌ارز های موجود در کیف پول خود را به صندوق‌های دیفای تتانکس منتقل کنید و براساس میزان رمزارز و مدت سپرده‌گذاری از سود حاصل از هریک از صندوق‌های دیفای بهره ببرید. از طریق محاسبه‌گر روبه‌رو می‌توانید نحوه رشد سرمایه‌تان را براساس بازه زمانی محاسبه کنید.

محاسبه‌گر قیمت
می‌خواهم پرداخت کنم:
swap coins
می‌خواهم دریافت کنم:
1
کوین
=
0
ریال
خرید

قیمت لحظه ای  

# رمز ارز آخرین قیمت ( در حال بروزرسانی ) تغییرات در ۲۴ ساعت( در حال بروزرسانی ) خرید و فروش
# در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری

خرید بیت کوین

بیت کوین اولین ارز دیجیتال معرفی شده در سال 2009 بود که سرآغازی برای مجموعه از تغییر و تحولات در بازارهای مالی بود. بیت کوین در چند سال حضور خود فراز و نشیب‌های زیادی در قیمت به خود دیده است اما روز به روز روند پذیرش آن رو به توسعه است و خرید بیت کوین برای بسیاری تبدیل به یک عادت شده است.

در تاریخ 31 اکتبر سال 2008 چهره‌ای گمنام تحت عنوان ساتوشی ناکاموتو در مقاله‌ای رسمی به معرفی سیستم همتا به همتا و رمزارز بیت کوین پرداخت. در تاریخ 3 ژانویه 2009 اولین بلوک بیت کوین تحت عنوان بلوک صفر یا بلوک جنسیس استخراج شد.

اقتصاد توکنی بیت کوین

کدنویسی شبکه بیت کوین به‌گونه‌ای انجام شده است که تعداد کل واحد آن بیشتر از 21 میلیون واحد نباشد اما تعداد واحد آن بنا بر دلایلی می‌تواند کمتر شود. برای مثال شاید ماینری که موفق به استخراج یکی از بلوک‌های بیت کوین می‌شود مایل به دریافت تمامی پاداش خود نباشد و به عبارتی مقداری از پاداش خود را بسوزاند.

قیمت بیت کوین

بیت کوین بعد از در دسترس گرفتن برای خرید و فروش در سال 2009 روند قیمتی صعودی بسیار آهسته‌ای را دنبال می‌کرد و تقریباً در چند ماه ابتدایی هیچ ارزش خاصی نداشت. به‌طوری‌که قیمت بیت کوین در سال 2010 به اوج قیمتی 0/39 دلار رسید.

سال 2011 برای بیت کوین سال خوبی بود و قیمت این ارز دیجیتال اوج قیمتی جدید 29/60 دلار را به ثبت رساند. بیت کوین سال 2012 را با اصلاح قیمت آغاز کرد و قیمت آن در این سال به کف قیمتی 4 دلار هم رسید.

بسیاری کارشناسان باور دارند که سال 2013 نقطه عطفی برای بیت کوین و سرمایه‌گذاران دنیای ارزهای دیجیتال بود. بیت کوین سال 2013 را با قیمت تقریباً 13 دلار آغاز کرد و بعد از چند ماه به بالای 260 دلار رسید. در همین سال بود که قیمت بیت کوین برای اولی نبار از 1000 دلار عبور کرد.

بعد از ثبت اوج قیمتی در سال 2013، بیت کوین سال 2014 را با اصلاح شروع کرد و بعد از چند ماه روند نزولی قیمت آن به کمتر از 112 دلار کاهش یافت.

بعد از گذر از روند نزولی سال 2014، قیمت بیت کوین از سال 2015 روند صعودی دوباره‌ای به خود گرفت. به طوری که قیمت آن در سال 2017 به بیش از 1900 دلار رسید. قیمت بیت کوین در سال 2018 کف قیمتی 13 دلار هم به خود دید.

قیمت بیت کوین در سال 2020 توانست رکوردشکنی خود را آغاز کند و با افزایش قابل توجه قیمت خود بیشتر از همیشه مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفت و ذوق مردم برای سرمایه‌گذاری در این ارز بسیار بالا رفت و قیمت آن به بیش از 29 هزار دلار رسید.

آموزش خرید بیت کوین

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان خرید بیت کوین را بدون احراز هویت فراهم کرده است. خرید بیت کوین در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران وارد فرایند خرید یا فروش بیت کوین می‌شوید. در بازار همتا به همتا شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش خرید یا فروش شما، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار خرید آسان، فرایند خرید بیت کوین به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

آموزش خرید بیت کوین در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار

کارمزد خرید بیت کوین

خرید رمزارز بیت کوین در تتانکس با کمترین کارمزد ممکن صورت می‌گیرد. مقدار کارمزد در نظر گرفته برای سفارش خرید یا فروش، به حجم معاملاتی شما در طول ماه بستگی دارد. به طوری که با افزایش حجم معاملاتی بر اساس جدول زیر، کارمزد پرداختی توسط شما هم کاهش خواهد یافت.

کارمزد معامله‌های تتانکس به صورت درصد از مبلغ کل معامله است و محاسبه آن بر اساس ملاحظات زیر صورت می‌گیرد.

 • کارمزد از هر دو سمت معامله کسر می‌شود.
 • کارمزد خریدار به صورت رمزارز کسر و کارمزد فروشنده از مبلغ دریافتی شما کسر می‌شود.
 • در هنگام ثبت معامله در تتانکس، کارمزد به شما نمایش داده می‌شود.

با توجه به حجم معامله‌های سه ماه اخیر کاربر، کارمزد معامله‌ها طبق جدول زیر به صورت پلکانی محاسبه می‌شود.

سطح کاربریکارمزد معاملهمقدار حجم معامله در سه ماه
سطح برنزی0/3 درصدکمتر از ۲۰ میلیون تومان
سطح نقره‌ای0/25 درصدبین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان
سطح طلایی0/2 درصدبین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان
سطح پلاتینیوم0/15 درصدبین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان
سطح اورانیوم0/1 درصدبیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان

سوالات متداول
 • بیت کوین چیست؟

  جواببیت کوین یک دارایی با ارزش دیجیتال است که بر اساس یک سیستم همتا به همتا و به دور از سلطه هر گونه شخص حقیقی یا حقوق در حال تبادل است.
 • کارمزد خرید یا فروش بیت کوین چقدر است؟

  کارمزد خرید بیت کوین در صرافی تتانکس برابر با 0/3 تا 0/1 درصد است که بسته به میزان حجم معاملاتی کاربر تعیین خواهد شد.
 • خرید بیت کوین از صرافی ارز دیجیتال ایرانی چگونه است؟

  برای خرید بیت کوین از صرافی ارز دیجیتال، بعد از ثبت نام و احراز هویت باید نسبت به واریز تومان به حساب کابری اقدام کنید و سپس در یک بازار همتا به همتا با دیگر کاربران وارد معامله خرید و فروش بیت کوین شوید.
 • خرید بیت کوین با ریال چگونه است؟

  برای خرید بیت کوین با ریال (تومان) در صرافی تتانکس در چند مرحله ساده ثبت و نام و احراز هویت شما کامل خواهد شد و نهایتاً بعد از واریز ریال می‌تواند به ساده‌ترین شکل ممکن بیت کوین بخرید.