صفحه اصلی فروش و خرید کامپاند

فروش و خرید کامپاند

(comp)
قیمت با ریال
0
تغییرات 24 ساعت
معاملات روزانه
شروع قیمت امروز
بالا ترین قیمت 24
پایین ترین قیمت 24
حجم معاملات روزانه
حجم کل 24 ساعته
حجم کل بالا ترین تغییر 24 ساعته
تغییرات 1 ساعته
تغییرات 1 روزه
تغییرات 24 ساعته

خرید آسان کامپاند

محاسبه‌گر قیمت
می‌خواهم پرداخت کنم:
swap coins
می‌خواهم دریافت کنم:
1
کوین
=
0
ریال
خرید

قیمت لحظه ای  

# رمز ارز آخرین قیمت ( در حال بروزرسانی ) تغییرات در ۲۴ ساعت( در حال بروزرسانی ) خرید و فروش
# در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری

ارز دیجیتال کامپاند چیست؟

کامپاند (Compound) یک پروژه مبتنی بر بلاکچین اتریوم است که خدمات وام دهی را به افرادی که تقاضای دریافت وام دارند یا می خواهند سرمایه خود را به دیگران وام دهند، ارائه می دهد. این پروژه توکن بومی خود به نام کامپ (COMP) را هم ارائه داده که توکنی مبتنی بر استاندارد ERC20 است.

پروتکل کامپاند به عنوان یک اپلیکیشن غیرمتمرکز عمل می کند که خدمات دیفای (DeFi) را مستقیما در بلاکچین اتریوم ارائه می دهد. از طریق پروژه کامپاند کاربران می توانند در صورت تمایل دارایی خود را به کاربران دیگر وام دهند یا از کاربران دیگر وام دریافت کنند که همگی از طریق قراردادهای هوشمند ناشناس فعال می شوند.

فرایند وام دهی در پروتکل کامپاند بسیار ساده بود و کاربران با سپرده گذاری توکن های مختلف خود در این شبکه، در ازای نقدینگی که برای کامپاند فراهم می کنند سود معینی دریافت می کنند.

سود و پاداش این کاربران نیز در قالب توکن های کامپاند پرداخت می شود. علاوه بر این، هر بار که کاربری در این شبکه تراکنشی انجام دهد، مقداری توکن کامپاند به صورت پاداش دریافت خواهد کرد.

با این حال، فرایند دریافت وام یا قرض در این پروتکل کمی پیچیده تر است. کاربران در ابتدا باید مقداری توکن را به عنوان وثیقه در شبکه قرار دهند و در ازای آن چیزی به نام قدرت وام گیری (Borrowing Power) کسب می کنند. پس از این، کاربران بسته به قدرت وام گیری خود می توانند از پروتکل کامپاند وام بگیرند.

کامپاند اگرچه تا حدودی به سایر پروژه های وام دهی شباهت دارد اما از لحاظ توکنیزه کردن (tokenization) دارایی های قفل شده در سیستم، متمایز است که برای همه آن ها از سی توکن (cTokens) استفاده می کند.

توکن های کامپاند یا سی توکن ها مبتنی بر استاندارد توکن ERC20 بوده و نماینگر سرمایه سپرده گذاری شده هر کاربر در پروتکل کامپاند هستند.

هر ارز دیجیتالی که در این شبکه سپرده گذاری شود با نام مخصوص خود مشخص می شود. به عنوان مثال کاربرانی که توکن های یو اس دی کوین (USDC) را سپرده گذاری کنند، توکن های «cUSD» را دریافت خواهند کرد.

اقتصاد توکنی کامپاند

حداکثر عرضه ارز دیجیتال کامپاند 10 میلیون توکن است که در حال حاضر از این مقدار 7 میلیون توکن در گردش است. کامپاند در تاریخ نگارش این مطلب، با ارزش بازار 399 میلیون دلار رتبه 91 را در وب سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap) کسب کرده است.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال کامپاند

قیمت رمز ارز کامپاند در ابتدای عرضه به بازار در اواسط ژوئن 2020 حدود 70 دلار بود که بلافاصله در عرض چند روز به 337 دلار در 21 ژوئن افزایش پیدا کرد.

این ارز دیجیتال در اواسط فوریه 2021 پس از یک روند نزولی به قیمت 537 دلار افزایش یافت. روند نزولی کامپاند علی رغم نوسان های شدید همچنان ادامه داشت تا اینکه در 11 می به بالاترین قیمت تاریخی خود در 854 دلار رسید.

آموزش خرید ‌کامپاند

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان خرید رمزارز ‌کامپاند را بدون احراز هویت فراهم کرده است. خرید ‌کامپاند در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران تتانکس وارد فرایند خرید ‌کامپاند می‌شوید. در این بازار شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش خرید، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار خرید آسان، فرایند خرید رمزارز ‌کامپاند به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

سفارش خرید عادی ‌کامپاند

برای خرید ‌کامپاند در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در خرید عادی ‌کامپاند، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار خرید خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت خرید ‌کامپاند که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش خرید ‌کامپاند بر اساس قیمت با سفارشات فروش ‌کامپاند که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش خرید سریع ‌کامپاند

در خرید سریع ‌کامپاند کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت خرید ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم خرید خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات خرید اغلب سریع‌تر از سفارشات خرید عادی تکمیل می‌شوند.

آموزش خرید ‌کامپاند در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش خرید عادی یا سریع

آموزش فروش ‌کامپاند

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان فروش ‌کامپاند را بدون احراز هویت فراهم کرده است. فروش ‌کامپاند در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران وارد فرایند فروش ‌کامپاند می‌شوید. در بازار همتا به همتا شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش فروش شما، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار فروش آسان، فرایند فروش ارز دیجیتال ‌کامپاند به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

آموزش فروش ارز دیجیتال ‌کامپاند در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش فروش عادی یا سریع

سفارش فروش عادی ‌کامپاند

برای فروش ‌کامپاند در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در فروش عادی ‌کامپاند، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار فروش خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت فروش ‌کامپاند که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش فروش ‌کامپاند بر اساس قیمت با سفارشات خرید ‌کامپاند که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش فروش سریع ‌کامپاند

در فروش سریع ‌کامپاند کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت فروش ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم فروش خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات فروش اغلب سریع‌تر از سفارشات فروش عادی تکمیل می‌شوند.

کارمزد خریدوفروش ‌کامپاند

خریدوفروش رمزارز ‌کامپاند در تتانکس با کمترین کارمزد ممکن صورت می‌گیرد. مقدار کارمزد در نظر گرفته برای سفارش خرید یا فروش، به حجم معاملاتی شما در طول ماه بستگی دارد. به طوری که با افزایش حجم معاملاتی بر اساس جدول زیر، کارمزد پرداختی توسط شما هم کاهش خواهد یافت.

کارمزد معامله‌های تتانکس به صورت درصد از مبلغ کل معامله است و محاسبه آن بر اساس ملاحظات زیر صورت می‌گیرد.

 • کارمزد از هر دو سمت معامله کسر می‌شود.
 • کارمزد خریدار به صورت رمزارز کسر و کارمزد فروشنده از مبلغ دریافتی شما کسر می‌شود.
 • در هنگام ثبت معامله در تتانکس، کارمزد به شما نمایش داده می‌شود.

با توجه به حجم معامله‌های سه ماه اخیر کاربر، کارمزد معامله‌ها طبق جدول زیر به صورت پلکانی محاسبه می‌شود.

سطح کاربریکارمزد معاملهمقدار حجم معامله در سه ماه
سطح برنزی0/3 درصدکمتر از ۲۰ میلیون تومان
سطح نقره‌ای0/25 درصدبین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان
سطح طلایی0/2 درصدبین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان
سطح پلاتینیوم0/15 درصدبین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان
سطح اورانیوم0/1 درصدبیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان

سؤالات متداول

ارز دیجیتال ‌کامپاند چیست؟

ارز دیجیتال کامپاند با نماد اختصاری «COMP» پلتفرم برای وام دهی به کاربران ارز دیجیتال است. در این پلتفرم کاربرانی که سرمایه زیادی در اختیار دارند به صورت غیرمستقیم به کاربران دیگر وام داده و در ازای این کار سود معینی دریافت می کنند. کاربرانی هم که درخواست دریافت وام دارند به صورت غیرمستقیم از این کاربران وام دریافت می کنند.

کارمزد خرید ارز دیجیتال ‌کامپاند چقدر است؟

کارمزد فروش یا خرید ‌کامپاند در تتانکس برابر با 0/3 تا 0/1 درصد است. این مقدار با توجه به حجم معاملات تریدر متفاوت خواهد بود.

خرید ارز دیجیتال ‌کامپاند از صرافی تتانکس چگونه است؟

در صرافی تتانکس کاربران باید ابتدا ثبت‌نام کرده و سپس به خریدوفروش ارز دیجیتال ‌کامپاند بپردازند.

خرید ‌کامپاند با ریال چگونه است؟

در صرافی تتانکس، خرید ‌کامپاند با ریال (تومان) در چند مرحله ساده ثبت‌نام و احراز هویت کامل خواهد شد. کاربران پس از ثبت نام و واریز ریال می‌توانند جهت خریدوفروش ارز دیجیتال ‌کامپاند و سایر ارزهای دیجیتال موجود در صرافی تتانکس اقدام کنند.