صفحه اصلی فروش و خرید اتریوم

فروش و خرید اتریوم

(ETH)
قیمت با ریال
0
تغییرات 24 ساعت
معاملات روزانه
شروع قیمت امروز
بالا ترین قیمت 24
پایین ترین قیمت 24
حجم معاملات روزانه
حجم کل 24 ساعته
حجم کل بالا ترین تغییر 24 ساعته
تغییرات 1 ساعته
تغییرات 1 روزه
تغییرات 24 ساعته

خرید آسان اتریوم

محاسبه‌گر قیمت
می‌خواهم پرداخت کنم:
swap coins
می‌خواهم دریافت کنم:
1
کوین
=
0
ریال
خرید

قیمت لحظه ای  

# رمز ارز آخرین قیمت ( در حال بروزرسانی ) تغییرات در ۲۴ ساعت( در حال بروزرسانی ) خرید و فروش
# در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری

ارز دیجیتال اتریوم

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) بنیانگذار اتریوم، وایت پیپر اتریوم را در سال 2014 منتشر کرد و سرانجام اتریوم را به همراه جو لبین (Joe Lubin) بنیانگذار سازمان کانسنسیس (ConsenSys) راه اندازی کرد. اتریوم یکی از بزرگترین ارز‌های دیجیتال از لحاظ حجم بازار بعد از بیت کوین است.

ارز دیجیتال اتریوم (Ethereum) یک پلتفرم متن‌باز و توزیع شده مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین است که توکن بومی خود به نام اتر (Ether) را به همراه زبان برنامه‌نویسی مخصوص خود به نام سالیدیتی (Solidity) را منتشر کرده است.

اتریوم از الگوریتم اثبات کار (Proof of Work) برای اجماع شبکه استفاده می‌کند. اثبات کار الگوریتمی است که توسط بیت کوین و بسیاری از ارز‌های دیجیتال استفاده می‌شود. با این وجود این الگوریتم مشکلاتی مانند مقیاس‌پذیری پایین و هزینه تراکنش بالا را برای بلاکچین‌ها به دنبال دارد، به همین دلیل اتریوم به دنبال تغییر الگوریتم خود از اثبات کار به اثبات سهام (Proof of Stake) است.

در حال حاضر، ماینر‌ها با شرکت در فرایند استخراج بلاک‌های جدید را استخراج و تأیید می‌کنند و با استخراج هر بلاک تعداد مشخصی توکن اتر را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

مانند سایر ارز‌های دیجیتال، اتریوم نیز بر پایه مفهوم امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) طراحی و توسعه یافته است. قراردادهای هوشمند (Smart Contracts) اتریوم امکان ایجاد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (Dapps) را برای اهداف مختلف کاربران فراهم می‌کند.

اقتصاد توکنی اتریوم

عرضه کل توکن‌های اتریوم مشخص نیست اما در حال حاضر برابر با 121 میلیون اتر در بازار جهانی در گردش است. این ارز دیجیتال با ارزش بازار 208 میلیون دلار رتبه 2 را در میان ارز‌های دیجیتال از آن خود کرده است.

تاریخچه قیمت اتریوم

توکن‌های اتر در ابتدا در اوت 2015 با قیمت 0/70 دلار به بازار عرضه شدند. اتریوم تا حدود دو سال پس از عرضه روند قیمت نسبتاً ثابتی داشت و قیمت آن در این مدت از 10 دلار فراتر نرفت.

تا اینکه سرانجام در اواخر سال 2017 قیمت آن شروع به افزایش کرد و در اوایل ژانویه 2018 با رسیدن به 1336 دلار به اولین رکورد قیمتی خود دست یافت.

پس از این، قیمت اتر به حدود 100 تا 200 دلار کاهش پیدا کرد و تا اواخر سال 2020 تغییر چندانی در قیمت آن مشاهده نشد. در اواسط مه 2021 قیمت اتر به 4161 دلار افزایش پیدا کرد اما دوباره در عرض یک ماه قیمت آن به 1829 دلار کاهش پیدا کرد.

اتر دوباره روند صعودی در پیش گرفت و قیمت آن به 4891 دلار در اواسط نوامبر 2021 رسید که بالاترین قیمتی است که اتریوم تا کنون به آن رسیده است. در حال حاضر، اتریوم نیز مانند سایر ارز‌های دیجیتال بازار روند نزولی در پیش گرفته است و با قیمت 1714 دلار خریدوفروش می‌شود.

آموزش خرید اتریوم

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان خرید رمز ارز اتریوم را بدون احراز هویت فراهم کرده است. خرید اتر در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران تتانکس وارد فرایند خرید اتریوم می‌شوید. در این بازار شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش خرید، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار خرید آسان، فرایند خرید توکن‌های اتر به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

سفارش خرید عادی اتریوم

برای خرید اتریوم در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در خرید عادی اتریوم، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار خرید خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت خرید اتر که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش خرید اتریوم بر اساس قیمت با سفارشات فروش اتریوم که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش خرید سریع اتریوم

در خرید سریع اتریوم کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت خرید ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم خرید خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات خرید اغلب سریع‌تر از سفارشات خرید عادی تکمیل می‌شوند.

آموزش خرید اتریوم در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش خرید عادی یا سریع

آموزش فروش اتریوم

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان فروش اتر را بدون احراز هویت فراهم کرده است. فروش اتر در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران وارد فرایند فروش اتریوم می‌شوید. در بازار همتا به همتا شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش فروش شما، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار فروش آسان، فرایند فروش ارز دیجیتال اتریوم به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

آموزش فروش توکن اتر در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش فروش عادی یا سریع

سفارش فروش عادی اتریوم

برای فروش اتریوم در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در فروش عادی اتریوم، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار فروش خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت فروش اتریوم که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش فروش اتریوم بر اساس قیمت با سفارشات خرید اتریوم که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش فروش سریع اتریوم

در فروش سریع اتریوم کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت فروش ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم فروش خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات فروش اغلب سریع‌تر از سفارشات فروش عادی تکمیل می‌شوند.

کارمزد خریدوفروش اتریوم

خریدوفروش رمزارز اتریوم در تتانکس با کمترین کارمزد ممکن صورت می‌گیرد. مقدار کارمزد در نظر گرفته برای سفارش خرید یا فروش، به حجم معاملاتی شما در طول ماه بستگی دارد. به طوری که با افزایش حجم معاملاتی بر اساس جدول زیر، کارمزد پرداختی توسط شما هم کاهش خواهد یافت.

کارمزد معامله‌های تتانکس به صورت درصد از مبلغ کل معامله است و محاسبه آن بر اساس ملاحظات زیر صورت می‌گیرد.

 • کارمزد از هر دو سمت معامله کسر می‌شود.
 • کارمزد خریدار به صورت رمزارز کسر و کارمزد فروشنده از مبلغ دریافتی شما کسر می‌شود.
 • در هنگام ثبت معامله در تتانکس، کارمزد به شما نمایش داده می‌شود.

با توجه به حجم معامله‌های سه ماه اخیر کاربر، کارمزد معامله‌ها طبق جدول زیر به صورت پلکانی محاسبه می‌شود.

سطح کاربریکارمزد معاملهمقدار حجم معامله در سه ماه
سطح برنزی0/3 درصدکمتر از ۲۰ میلیون تومان
سطح نقره‌ای0/25 درصدبین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان
سطح طلایی0/2 درصدبین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان
سطح پلاتینیوم0/15 درصدبین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان
سطح اورانیوم0/1 درصدبیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان

سؤالات متداول

ارز دیجیتال اتریوم چیست؟

ارز دیجیتال اتریوم یکی از شاخص‌ترین پروژه‌های بازار از نظر ارزش بازار بعد از بیت کوین است که خدماتی همچون قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های هوشمند را به توسعه‌دهندگان ارائه می‌دهد.

کارمزد خرید ارز دیجیتال اتریوم چقدر است؟

کارمزد خرید اتر در تتانکس برابر با 0/3 تا 0/1 درصد است که بسته به حجم معاملات متفاوت خواهد بود.

آیا خرید اتریوم در تتانکس امکان‌پذیر است؟

در حال حاضر، کاربران تتانکس می‌توانند تنها با ارائه شماره حساب و بدون نیاز به احراز هویت، ارز دیجیتال اتریوم را خریداری کنند.

خرید اتریوم با ریال چگونه است؟

کاربران تتانکس برای خرید اتر با ریال (تومان)، ابتدا نیاز به ثبت‌نام و احراز هویت در این صرافی دارند. پس از ثبت‌نام، با واریز ریال به حساب خود می‌توانند توکن‌های اتریوم و سایر رمز ارز‌های موجود در صرافی را خریداری کنند.