قوانین و مقررات استفاده از خدمات سکوی تتانکس

کاربران گرامی لطفاً توافقنامه را مطالعه نموده و با آگاهی کامل ضمن پذیرش قوانین و مقررات، از خدمات وب سایت تتانکس استفاده نمایید.

این توافقنامه جهت اطلاع کاربران وب سایت تتانکس از حقوق و تکالیف اولیه طرفین و دستورالعمل­های لازم جهت استفاده آنان از سکو­های tetanex.ir, tetanex.com, tetanex.net ,tetanex.exchange تنظیم گردیده است.

کاربران موظف می­باشند که قبل از ثبت نام کلیه مفاد این توافقنامه را مطالعه کرده و پس از پذیرش و تأیید مفاد آن نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. استفاده از خدمات سایت به منزله اینست که شما قوانین، مقررات و مفاد این توافقنامه را مطالعه و قبول نموده‌اید.

تتانکس بستر مبادلاتی جهت خرید و فروش و مبادله رمزارزها می‌باشد. در این بستر هیچ­گونه مبادله­ای مربوط به ارزهای فیات مثل دلار یا سایر ارزهای کاغذی صورت نمی‌گیرد.

تمامی فعالیت‌های کاربران تتانکس در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و هیچ فعالیتی خارج از این قوانین انجام نخواهد گرفت.

تتانکس تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است؛ این توافقنامه برای کاربران تتانکس تدوین شده است  و بیانگر شرایط اولیه و اساسی استفاده کاربران از خدمات تتانکس می‌باشد.

تعریف کاربر :

کاربر شخصی است که اطلاعات هویتی خود را در فرم ثبت‌نام وارد نموده و پس از احراز هویت و تأیید این توافقنامه، از خدمات ارائه شده در وب‌سایت تتانکس استفاده می‌کند.

توافقنامه فعالیت در تتانکس

 • کاربران برای استفاده از خدمات تتانکس موظف به بارگذاری اطلاعات صحیح و منسوب به خود هستند.
 • سن قانونی برای عضویت 18 سال تمام است. درصورتی که کاربر به سن قانونی نرسیده باشد (18سال کامل شمسی) تتانکس از ارائه خدمات به ایشان اجتناب می نماید.
 • تتانکس متعهد به عدم افشاء اطلاعاتی که کاربر در خلال سفارش یا ثبت نام در سایت وارد می نماید، بوده و مجاز به ارائه اطلاعات شخصی کاربر به اشخاص ثالث نمی باشد مگر در صورت دستور مقام قضایی، پلیس فضای تبادل اطلاعات جمهوری اسلامی ایران و مراجع قانونی دیگر.
 • مسئولیت وجود هرگونه تخلف در احراز هویت به عهده شخص متخلف است و تتانکس می‌تواند از ارائه خدمات به کاربر متخلف جلوگیری کرده و تخلف را به مراجع ذی‌صلاح گزارش دهد.
 • کاربران متعهد می‌شوند از خدمات تتانکس، شخصاً استفاده کنند. هرگونه اقدام اعم از فروش، قرض، اجاره یا اشتراک گذاری حساب کاربری با شخص دیگری تخلف محسوب و در صورت احراز این امر، حساب کاربری مسدود خواهد شد. مسئولیت ناشی از اینگونه اقدام به هرطریق و تحت هر عنوان به عهده شخص متخلف خواهد بود.
 • کاربران مجاز به استفاده از حساب کاربری خود برای کارگزاری نهاد یا شخص دیگر یا واسطه‌گری نیستند. 
 • کاربران متعهد میشوند تمامی فعالیت ها اعم از خرید و فروش را برای خود انجام دهند. به این منظور تمامی معاملات به نام شخصی است که در سایت احراز هویت خود را انجام داده است.
 • کاربران می‌پذیرند که با اطلاع از ریسک‌های سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها اقدام به سرمایه‌گذاری می‌­نمایند. تتانکس در انجام معامله هیچ گونه دخالتی ندارد بنابراین هرگونه مسئولیت اعم ازتحقق ضرر، ورود خسارات، اعمال مسئولیت های قانونی ناشی از عملیات کاربر در وب سایت تتانکس بعهده کاربر می­باشد.
 • ایمیل آدرس و شماره تماس اعلامی باید متعلق و در اختیار کاربر باشد. اخذ تأییدیه های لازم از طریق ایمیل آدرس  یا شماره تماس اعلامی کاربر در فرم ثبت نام، بعمل می آید بنابراین تأیید از طریق ایمیل یا شماره تماس به منزله تصدیق دریافت توسط شخص کاربر و یا نماینده قانونی و مجاز وی می باشد.
 • شماره‌حساب بانکی برای واریز و برداشت به صورت ریال باید متعلق به کاربر باشد.
 • کاربران موظف به حفظ اطلاعات امنیتی خود هستند و تتانکس هیچ مسئولیتی در برابر قصور و یا تقصیر کاربران منتهی به دسترسی شخص دیگر به اطلاعات کاربر نخواهد داشت.
 • بنا بر قانون در صورت واریز وجه از مبدأ ناشناس به‌حساب شما، سریعاً مراجع اداری و قضائی از جمله پلیس فضای تبادل اطلاعات جمهوری اسلامی ایران را باید در جریان قرار دهید زیرا در صورت کلاهبرداری شما نیز شریک جرم خواهید بود.
 • برای امنیت بیشتر توصیه می‌شود از رمز عبور امن، ترکیبی و کد شناسایی دوعاملی استفاده کنید.
 • تتانکس دارایی‌های کاربران را نزد خود با بالاترین استانداردهای امنیتی و بهترین شکل ممکن حفظ می‌نماید.
 • در هنگام برداشت رمزارز، کاربر مسئول صحت و درستی آدرس کیف پول است. در صورت بروز مشکلاتی مانند: نقص آدرس، اشتباه بودن آدرس، مشکلات کیف پول و بلوکه شدن دارایی کاربر در کیف پول مقصد، تتانکس هیچ مسئولیتی ندارد.
 • تلاش تتانکس بر آن است که به صورت 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته آماده ارائه خدمات به کاربران باشد. لیکن ممکن است به دلایل مختلف اعم از اقدام غیر قانونی کاربران یا اشخاص ثالث، وقوع خطا، حملات سایبری خدمات برای مدتی به حالت تعلیق درآید. پس از این اتفاق کاربر حق درخواست بازیابی حساب خود را خواهد داشت اما سود یا زیان ناشی از این وقفه عدم النفع محسوب شده و قابل مطالبه نخواهد بود.
 • کاربر می‌پذیرد جز در مواردی که تتانکس متعهد شده است، حق هیچ‌گونه طلب و ادعا اعم از حقوقی و یا کیفری از شرکت مالک وب سایت تتانکس، مدیران، کارمندان و افراد مرتبط با این سکو را نخواهد داشت.
 • اگر تتانکس به‌اشتباه وجوه یا رمزارزی را به‌حساب کاربر منظور یا در محاسبات خود اشتباه کند، هر زمان مختار و مجاز است راساً و مستقلاً، بدون نیاز به رعایت تشریفات اداری و قضایی و دریافت اجازه کتبی از صاحب حساب در رفع اشتباه و برداشت از حساب اقدام کند. تشخیص تتانکس نسبت به وقوع اشتباه یا پرداخت و لزوم برداشت از حساب معتبر است و کاربر حق هیچ اعتراض و ادعایی در خصوص عملکرد تتانکس را ندارد.
 • تتانکس در صورت ابهام یا بروز هر مشکل در معاملات حق دارد راساً و مستقلاً معامله را ابطال و دارایی‌های هر یک از طرفین را به‌حساب خودشان مسترد نماید.
 • کاربر متعهد می باشد کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران مرتبط با موضوع قرارداد و دستورالعمل هایی که از سوی مراجع ذیربط صادر و ابلاغ شده و یا از طریق سایت تتانکس یا سایر مبادی ذیربط اطلاع رسانی شده است را رعایت نماید و از سایت و خدمات تتانکس برای هدفی مغایر با قوانین حاکم استفاده ننماید.
 • استفاده از مطالب وب‌سایت با ذکر منبع بلامانع است.
 • سوءاستفاده از نام و برند تتانکس به هر نحو دارای پیگیری قانونی خواهد بود.
 • پیامدهای مالیاتی ناشی از تراکنش‌های کاربران به عهده خود آنان است و تتانکس هیچ مسئولیتی ندارد.
 • کاربر می پذیرد جهت امنیت و جلوگیری از سوءاستفاده از حساب کاربران، در صورت نیاز، تیم پشتیبانی تتانکس با وی تماس صوتی یا تصویری برقرار نماید. در تماس مذکور هیچگونه اطلاعات شخصی از قبیل رمز ورود به حساب کاربری و رمز کیف پول شخصی از کاربر خواسته نمی‌شود و صرفا جهت جلوگیری از سوءاستفاده این مهم انجام می­گردد.
 • این احتمال وجود دارد که به دستور نهادهای قضایی و اداری مانند پلیس فضای تبادل اطلاعات جمهوری  اسلامی ایران، امکان برداشت ارز دیجیتال یا ریال برای مدت تعیین شده در دستور مذکور محدود گردد.
 • تتانکس متعهد است دارایی های کاربران اعم از ارز دیجیتال و ریال را  به بهترین نحو و با بالاترین امنیت ممکن حفظ نماید. اما در صورت حملات سایبری و در صورتی که تتانکس اقدامات متعارف را انجام داده باشد، مسئولیتی بر عهده تتانکس نخواهد بود.
 • تتانکس در مقابل اشتباهات کاربران اعم از واریز توکن یا کوین بر بستر اشتباه یا کوین هایی که تتانکس آنها را پشتیبانی نمی­نماید مسئولیتی نداشته و کلیه عواقب این اشتباهات بر عهده کاربر خواهد بود.
 • تتانکس متعهد است در صورت درخواست کاربر جهت برداشت ریال، در سریع ترین زمان ممکن این درخواست را بررسی و انجام دهد. زمان واریز پول به حساب بانکی کاربر با توجه به محدودیت های انتقال وجه بین بانکی متفاوت خواهد بود. در صورت نیاز به اطلاعات کامل در خصوص انتقال وجه بین بانکی می توان قوانین بانکی مربوط به انتقال پایا و ساتنا را مشاهده نمود.
 • در صورت فوت یا حجر کاربر، پس از ارائه مدارک لازم جهت اثبات سمت وراث کاربر، تتانکس کلیه دارایی مربوطه را به حساب اعلام شده توسط کاربر، وراث یا امین واریز خواهد نمود. لازم به ذکر است ملاک زمانی محاسبه قیمت فروش دارایی رمز ارز کاربر، بر أساس اسناد کامل مثبته توسط ذینفع و تائید اصالت آن توسط تتانکس خواهد بود. کاربر با علم و اطلاع کامل از این بند نسبت به افتتاح حساب کاربری در تتانکس اقدام نموده و کاربر، وراث،امین یا قائم مقام قانونی ایشان حق هرگونه اعتراض یا ادعایی در آینده را نخواهند داشت.
 • کاربر این اذن را به صورت غیر قابل رجوع به تتانکس می دهد، در صورتی که کاربر به هر علتی باعث بروز خسارت به تتانکس شود، تتانکس بتواند از کیف پول الکترونیکی کاربر که نزد وی می باشد، جبران خسارت نماید.
 • کاربر می تواند هر گونه نارضایتی در ارتباط با خدمات تتانکس را از طریق کانال های ارتباط با کاربرین از جمله و نه محدود به مرکز تماس اعلام و پیگیری نماید.
 • کاربر با تأیید این توافقنامه، موافقت خود با صلاحیت محاکم ایران مستقر در شهر تهران در رابطه با دعاوی و محاکماتی که له و یا علیه کاربر به طرفیت تتانکس طرح می شود را اعلام می­دارد.
 • چنانچه هر یک از قیود، شرایط، توافقات، التزامات یا مفاد این توافقنامه  توسط دادگاه صالحی غیر قابل اجرا، غیر قانونی، فاقد اعتبار یا مغایر با نظم عمومی تشخیص شود، این امر هیچگونه تاثیری بر الزام آور بودن دیگر مفاد این توافقنامه نخواهد داشت.
 • این حق برای تتانکس محفوظ است که در هر زمان مطابق صلاحدید خود، شرایط استفاده از خدمات را تغییر دهد. موارد تغییر بر روی وب سایت تتانکس اعلام می­گردد و درصورت عدم اعلام صریح مخالفت کاربر طی 72 ساعت از زمان اعلام تغییرات بر روی وب سایت، تغییرات تأیید شده از سوی کاربر تلقی می­گردد و در صورت اعلام صریح مخالفت، خاتمه قرارداد در اختیار کاربر می باشد.

هزینه‌ها و کارمزدها :

کارمزد تراکنش‌های مالی و هزینه خدمات در تتانکس بنا بر توضیحات داده شده در صفحه کارمزدها و هزینه خدمات است. کاربر موظف است صفحه مذکور را به دقت مطالعه و بررسی نماید. تأیید این توافقنامه و انجام معامله به منزله مطالعه و قبول تعرفه مربوطه می باشد.

اولین درخواست برداشت وجه یا رمزارز ۴۸ ساعت بعد از اولین خرید امکان پذیر خواهد بود. بدیهی است این محدودیت صرفاً برای اولین درخواست اعمال می شود و بعد از آن محدودیتی از جانب تتانکس وجود نخواهد داشت.

فرایند احراز هویت :

تمامی کاربران برای پیروی از قوانین مبارزه با پول‌شویی باید به احراز هویت خود اقدام نمایند. احراز هویت با ارائه مدارک لازم انجام می‌گیرد.ارسال اطلاعات هویتی و استعلام آن‌ها از ثبت‌احوال توسط تتانکس انجام می‌شود.

کاربر متعهد است از تمام قوانین احراز هویت پیروی کرده و با مدارک هویتی صحیح اقدام به واریز و برداشت وجه ‌نماید.