صفحه اصلی فروش و خرید ترون

فروش و خرید ترون

(TRX)
قیمت با ریال
0
تغییرات 24 ساعت
معاملات روزانه
شروع قیمت امروز
بالا ترین قیمت 24
پایین ترین قیمت 24
حجم معاملات روزانه
حجم کل 24 ساعته
حجم کل بالا ترین تغییر 24 ساعته
تغییرات 1 ساعته
تغییرات 1 روزه
تغییرات 24 ساعته

خرید آسان ترون

محاسبه‌گر قیمت
می‌خواهم پرداخت کنم:
swap coins
می‌خواهم دریافت کنم:
1
کوین
=
0
ریال
خرید

قیمت لحظه ای  

# رمز ارز آخرین قیمت ( در حال بروزرسانی ) تغییرات در ۲۴ ساعت( در حال بروزرسانی ) خرید و فروش
# در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری

ارز دیجیتال ترون چیست؟

ارز دیجیتال ترون (TRON) یک پلتفرم متن باز مبتنی بر فناوری بلاکچین است که قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند را دارد و می‌توان از آن برای ایجاد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) هم استفاده کرد. عملکرد ترون مشابه اتریوم (Ethereum) بوده و در واقع در ابتدا ترون در بلاکچین اتریوم توسعه یافت و بعدها به بلاکچین خود منتقل شد.

پلتفرم ترون بیشتر از همه چیز بر صنعت سرگرمی تمرکز کرده است و می‌خواهد از طریق فناوری بلاکچین و سیستم اشتراک همتا به همتا، واسطه‌ها را از این حوزه حذف کند. در این شرایط تولیدکنندگان محتوا خواهند توانست به طور مستقیم به کاربران متصل شوند.

برای حذف واسطه‌ها در صنعت سرگرمی، ترون در سال 2018 شرکت اشتراک فایل همتا به همتا بیت تورنت (BitTorrent) را خریداری کرد. بعد از آن، ترون توکن بیت تورنت با نماد اختصاری «BTT» را منتشر کرد که با هدف توسعه بیشتر این پروتکل ایجاد شد.

پلتفرم ترون جدای از حذف واسطه‌های در صنعت فناوری، می‌خواهد بلاکچینی انعطاف‌پذیرتر ایجاد کند تا توسعه دهندگان بتوانند قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را در آن ایجاد کنند. به همین دلیل، این پلتفرم ماشین مجازی ترون (TRON Virtual Machine) را برای توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز ایجاد کرده است. ماشین مجازی ترون کاملاً با ماشین مجازی اتریوم سازگار است و ترون سعی دارد در به روز رسانی‌های آینده خود، ماشین مجازی ترون را با سایر ماشین‌های مجازی هم سازگار کند.

جاستین سان (Justin Sun) کارآفرین و متخصص در حوزه فناوری، پلتفرم ترون و بنیاد ترون را ایجاد کرد که در حال حاضر مدیریت هر دو را بر عهده دارد. رمزارز ترون تا کنون با پروژه‌های زیادی از جمله سامسونگ همکاری کرده است.

اقتصاد توکنی ارز دیجیتال ترون

ارز دیجیتال ترون توکن بومی خود را با نام اختصاری «TRX» عرضه کرده است. توکن های ترون بر اساس استاندارد توکن TRC20 طراحی شده است. حداکثر عرضه توکن های ترون تا کنون مشخص نشده است اما در حال حاضر بیش از 92 میلیارد توکن است.

ارز دیجیتال ترون با ارز کل بالای 5 میلیارد دلار رتبه 15 را در وب سایت کوین مارکت کپ از آن خود کرده است.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال ترون

تریدرها و سرمایه گذاران برای خرید ترون باید ابتدا مزایای این ارز دیجیتال و تاریخچه قیمت آن را در نظر بگیرند. رمزارز ترون در سپتامبر 2017 با قیمت 0/0032 دلار به بازار ارز دیجیتال عرضه شد. این رمزارز پس از ورود به بازار با استقبال خوبی از جانب سرمایه گذاران ارز دیجیتال مواجه شد و در همان چند ماه اول به بالاترین قیمت تاریخی خود دست یافت.

در تاریخ 5 ژانویه 2018 به دلیل حجم بالای خرید ارز ترون، این رمزارز به بالاترین قیمت تاریخی خود در قیمت 0/22 دلار رسید. پس از ماه سپتامبر این ارز دیجیتال به آرامی افت کرد و تا اینکه در اوت 2018 قیمت ترون به 0/020 دلار افت کرد.

از اوت 2018 تا اوایل سال 2021 رمزارز ترون قیمت نسبتاً ثابتی داشت و تغییر چندانی در روند قیمت آن مشاهده نشد. رمزارز ترون در اوایل سال 2021 روند صعودی در پیش گرفت و قیمت آن تا 0/16 دلار صعود کرد اما از آن بالاتر نرفت.

پس از اصلاح بازار ترون دوباره چند تغییر قیمت چشمگیر را تجربه کرد و دو بار به بالای 0/11 دلار رسید. در حال حاضر ارز دیجیتال ترون همراه سایر ارزهای دیجیتال روند نزولی گرفته است. کاربران می‌توانند قیمت لحظه‌ای ترون را از صرافی تتانکس مشاهده کنند.

آموزش خرید ترون

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان خرید رمزارز ترون را بدون احراز هویت فراهم کرده است. خرید ترون در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران تتانکس وارد فرایند خرید ترون می‌شوید. در این بازار شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش خرید، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار خرید آسان، فرایند خرید توکن‌های ترون به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

سفارش عادی خرید ترون

برای خرید ترون در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در خرید عادی ترون، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار خرید خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت خرید ترون که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش خرید ترون بر اساس قیمت با سفارشات فروش ترون که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش سریع خرید ترون

در خرید سریع ترون کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت خرید ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم خرید خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات خرید اغلب سریع‌تر از سفارشات خرید عادی تکمیل می‌شوند.

آموزش خرید ترون در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش خرید عادی یا سریع

آموزش سریع فروش ترون

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان فروش ترون را بدون احراز هویت فراهم کرده است. فروش ترون در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران وارد فرایند فروش ترون می‌شوید. در بازار همتا به همتا شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش فروش شما، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار فروش آسان، فرایند فروش ارز دیجیتال ترون به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

آموزش فروش توکن ترون در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش فروش عادی یا سریع

سفارش عادی فروش ترون

در صورتی که قیمت فروش ترون که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش فروش ترون بر اساس قیمت با سفارشات خرید ترون که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

برای فروش ترون در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در فروش عادی ترون، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار فروش خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

سفارش سریع فروش ترون

در فروش سریع ترون دیگر نیازی به تعیین قیمت فروش نیست و قیمت معاملات به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم فروش خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات فروش اغلب سریع‌تر از سفارشات فروش عادی تکمیل می‌شوند.

کارمزد فروش و خرید ترون

فروش و خرید رمزارز ترون در تتانکس با کمترین کارمزد ممکن صورت می‌گیرد. مقدار کارمزد در نظر گرفته برای سفارش خرید یا فروش، به حجم معاملاتی شما در طول ماه بستگی دارد. به طوری که با افزایش حجم معاملاتی بر اساس جدول زیر، کارمزد پرداختی توسط شما هم کاهش خواهد یافت.

کارمزد معامله‌های تتانکس به صورت درصد از مبلغ کل معامله است و محاسبه آن بر اساس ملاحظات زیر صورت می‌‌گیرد.

 • کارمزد از هر دو سمت معامله کسر می‌‌شود.
 • کارمزد خریدار به صورت رمزارز کسر و کارمزد فروشنده از مبلغ دریافتی شما کسر می‌‌شود.
 • در هنگام ثبت معامله در تتانکس، کارمزد به شما نمایش داده می‌‌شود.

با توجه به حجم معامله‌های سه ماه اخیر کاربر، کارمزد معامله‌ها طبق جدول زیر به صورت پلکانی محاسبه می‌‌شود.

سطح کاربریکارمزد معاملهمقدار حجم معامله در سه ماه
سطح برنزی0/3 درصدکمتر از ۲۰ می‌لیون تومان
سطح نقره‌ای0/25 درصدبین ۲۰ تا ۵۰ می‌لیون تومان
سطح طلایی0/2 درصدبین ۵۰ تا ۱۰۰ می‌لیون تومان
سطح پلاتینیوم0/15 درصدبین ۱۰۰ تا ۲۰۰ می‌لیون تومان
سطح اورانیوم0/1 درصدبیشتر از ۲۰۰ می‌لیون تومان
سوالات متداول
 • ترون چیست؟

  ترون یک ارز دیجیتال متن باز و مبتنی بر فناوری بلاکچین است که در ابتدا در بلاکچین اتریوم راه اندازی شد اما بعدها شبکه اصلی خود را توسعه داد. هدف ارز دیجیتال ترون حذف واسطه‌ها در صنعت سرگرمی است؛ به طوری که درآمد حاصل از تولید محتوا تنها به تولیدکننده آن برسد و نه واسطه‌ها!
 • کارمزد فروش و خرید رمزارز ترون در تتانکس چقدر است؟

  کارمزد فروش و خرید ارز ترون در تتانکس برابر با 0/3 تا 0/1 درصد است که با توجه به میزان حجم معاملاتی کاربران متفاوت خواهد بود.
 • آیا خرید ترون بدون احراز هویت امکان‌پذیر است؟

  بله. در حال حاضر در صرافی ایرانی تتانکس کاربران می‌توانند بدون احراز هویت و تنها با ارائه شماره حساب بانکی، جهت خرید ارز توکن ترون اقدام کنند.
 • خرید ترون با ریال چگونه است؟

  در صرافی تتانکس، خرید ترون با ریال (تومان) در چند مرحله ساده ثبت‌نام و احراز هویت کامل خواهد شد. به این صورت کاربران با واریز ریال به حساب خود می‌توانند توکن‌های ترون و سایر رمزارزهای موجود در صرافی را خریداری کنند.