صفحه اصلی فروش و خرید یونی سواپ

فروش و خرید یونی سواپ

(UNI)
قیمت با ریال
0
تغییرات 24 ساعت
معاملات روزانه
شروع قیمت امروز
بالا ترین قیمت 24
پایین ترین قیمت 24
حجم معاملات روزانه
حجم کل 24 ساعته
حجم کل بالا ترین تغییر 24 ساعته
تغییرات 1 ساعته
تغییرات 1 روزه
تغییرات 24 ساعته

خرید آسان یونی سواپ

محاسبه‌گر قیمت
می‌خواهم پرداخت کنم:
swap coins
می‌خواهم دریافت کنم:
1
کوین
=
0
ریال
خرید

قیمت لحظه ای  

# رمز ارز آخرین قیمت ( در حال بروزرسانی ) تغییرات در ۲۴ ساعت( در حال بروزرسانی ) خرید و فروش
# در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری

ارز دیجیتال یونی سواپ

ارز دیجیتال یونی سواپ در ابتدا در سال 2018 توسط هایدن آدامز (Hayden Adams) راه اندازی شد. در سال 2020 این پروتکل، یونی سواپ وی2 (Uniswap v2) یا همان صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ را ایجاد کرد که به کاربران امکان مبادله توکن‌های مبتنی بر ERC20 را می‌داد.

یونی سواپ (Uniswap) یک صرافی ارز دیجیتال فعال در بلاکچین اتریوم، به عبارتی دیگر یک پروتکل نقدینگی (Liquidity Protocol) خودکار است. این صرافی به طور غیرمتمرکز و بدون نیاز به دفتر سفارشات یا اوردر بوک (order book) فعالیت می‌کند.

یونی سواپ پروتکلی است که برای ارائه خدمات به کاربران، نیازمند ارائه‌دهندگان نقدینگی (liquidity providers) است. ارائه‌دهندگان نقدینگی با قفل کردن دارایی‌های خود در استخرهای نقدینگی (liquidity pools)، نقدینگی مورد نیاز یونی سواپ را فراهم کرده و به این ترتیب کاربران می‌توانند از صرافی یونی سواپ برای خرید و فروش توکن‌های مبتنی بر استاندارد  ERC-20 استفاده کنند.

یکی از ویژگی‌های قابل توجه صرافی یونی سواپ این است که تمام هزینه تراکنش‌ها به ارائه‌دهندگان نقدینگی اختصاص می‌یابد؛ برعکس سایر صرافی‌ها که بیشتر درآمد حاصل را خود پروتکل دریافت می‌کند. در حال حاضر، هزینه انجام تراکنش در صرافی یونی سواپ 0/3 درصد است که نسبت به اغلب صرافی‌ها مقدار ناچیزی به شمار می‌رود.

به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز، دسترسی به یونی سواپ بسیار راحت بوده و هر کسی بدون کوچک‌ترین محدودیتی می‌تواند در این شبکه به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازد. علاوه بر این، با توجه به اینکه این صرافی روی بلاکچین اتریوم راه اندازی شده است، مانند اتریوم از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند.

اقتصاد توکنی یونی سواپ

صرافی یونی سواپ توکن بومی خود به نام یونی (UNI) را با عرضه کل ارز دیجیتال یونی سواپ 1 میلیارد توکن منتشر کرده است که در حال حاضر از این میزان 744 میلیون توکن در گردش است. یونی سواپ در تاریخ نگارش این مطلب با ارزش بازار 5 میلیارد دلار رتبه 17 را در وب‌سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap) کسب کرده است.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ

یونی سواپ در سپتامبر 2020 توکن‌های خود را به طور رسمی منتشر کرد. قیمت این توکن‌ها در ابتدای ورود به بازار 6/70 دلار بود که پس از عرضه در بازار روند نزولی در پیش گرفته و به قیمت 2/55 دلار کاهش پیدا کرد.

این ارز دیجیتال در اوایل سال 2021 روند صعودی در پیش گرفت و در پنج ماه اول سال 2021 رشد بسیار خوبی در بازار داشت و در نهایت قیمت آن مدام رو به افزایش بود. بالاترین قیمت تاریخی این ارز دیجیتال نیز در اوایل مه با رسیدن به قیمت 43 دلار به ثبت رسید.

در اواخر ماه سپتامبر، یونی سواپ روند نزولی در پیش گرفته و به قیمت 16 دلار سقوط کرد. این ارز دیجیتال تا کنون مدام در نوسان بوده اما موفق نشده است به رکورد 43 دلاری خود نزدیک شود.

آموزش خرید یونی سواپ

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان خرید رمزارز یونی سواپ را بدون احراز هویت فراهم کرده است. خرید یونی سواپ در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران تتانکس وارد فرایند خرید یونی سواپ می‌شوید. در این بازار شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش خرید، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار خرید آسان، فرایند خرید رمزارز یونی سواپ به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

سفارش خرید عادی یونی سواپ

برای خرید یونی سواپ در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در خرید عادی یونی سواپ، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار خرید خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت خرید یونی سواپ که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش خرید یونی سواپ بر اساس قیمت با سفارشات فروش یونی سواپ که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش خرید سریع یونی سواپ

در خرید سریع یونی سواپ کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت خرید ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم خرید خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات خرید اغلب سریع‌تر از سفارشات خرید عادی تکمیل می‌شوند.

آموزش خرید یونی سواپ در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش خرید عادی یا سریع

آموزش فروش یونی سواپ

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان فروش یونی سواپ را بدون احراز هویت فراهم کرده است. فروش یونی سواپ در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران وارد فرایند فروش یونی سواپ می‌شوید. در بازار همتا به همتا شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش فروش شما، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار فروش آسان، فرایند فروش ارز دیجیتال یونی سواپ به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

آموزش فروش ارز دیجیتال یونی سواپ در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش فروش عادی یا سریع

سفارش فروش عادی یونی سواپ

برای فروش یونی سواپ در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در فروش عادی یونی سواپ، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار فروش خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت فروش یونی سواپ که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش فروش یونی سواپ بر اساس قیمت با سفارشات خرید یونی سواپ که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش فروش سریع یونی سواپ

در فروش سریع یونی سواپ کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت فروش ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم فروش خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات فروش اغلب سریع‌تر از سفارشات فروش عادی تکمیل می‌شوند.

کارمزد خرید و فروش یونی سواپ

خرید و فروش رمزارز یونی سواپ در تتانکس با کمترین کارمزد ممکن صورت می‌گیرد. مقدار کارمزد در نظر گرفته برای سفارش خرید یا فروش، به حجم معاملاتی شما در طول ماه بستگی دارد. به طوری که با افزایش حجم معاملاتی بر اساس جدول زیر، کارمزد پرداختی توسط شما هم کاهش خواهد یافت.

کارمزد معامله‌های تتانکس به صورت درصد از مبلغ کل معامله است و محاسبه آن بر اساس ملاحظات زیر صورت می‌گیرد.

 • کارمزد از هر دو سمت معامله کسر می‌شود.
 • کارمزد خریدار به صورت رمزارز کسر و کارمزد فروشنده از مبلغ دریافتی شما کسر می‌شود.
 • در هنگام ثبت معامله در تتانکس، کارمزد به شما نمایش داده می‌شود.

با توجه به حجم معامله‌های سه ماه اخیر کاربر، کارمزد معامله‌ها طبق جدول زیر به صورت پلکانی محاسبه می‌شود.

سطح کاربریکارمزد معاملهمقدار حجم معامله در سه ماه
سطح برنزی0/3 درصدکمتر از ۲۰ میلیون تومان
سطح نقره‌ای0/25 درصدبین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان
سطح طلایی0/2 درصدبین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان
سطح پلاتینیوم0/15 درصدبین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان
سطح اورانیوم0/1 درصدبیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان

سؤالات متداول

ارز دیجیتال یونی سواپ چیست؟

یونی سواپ یکی از صرافی‌های برتر ارز دیجیتال است که توکن بومی خود به نام یونی (UNI) را نیز منتشر کرده است.

کارمزد خرید ارز دیجیتال یونی سواپ چقدر است؟

کارمزد فروش یا خرید یونی سواپ در تتانکس برابر با 0/3 تا 0/1 درصد است. این مقدار با توجه به حجم معاملات تریدر متفاوت خواهد بود.

خرید ارز دیجیتال یونی سواپ از صرافی تتانکس چگونه است؟

در صرافی تتانکس کاربران باید ابتدا ثبت‌نام کرده و سپس به خرید و فروش ارز دیجیتال یونی سواپ بپردازند.

خرید یونی سواپ با ریال چگونه است؟

در صرافی تتانکس، خرید یونی سواپ با ریال (تومان) در چند مرحله ساده ثبت‌نام و احراز هویت کامل خواهد شد. کاربران پس از ثبت نام و واریز ریال می‌توانند جهت خرید و فروش ارز دیجیتال یونی سواپ و سایر ارزهای دیجیتال موجود در صرافی تتانکس اقدام کنند.