صفحه اصلی فروش و خرید پولکادات

فروش و خرید پولکادات

(DOT)
قیمت با ریال
0
تغییرات 24 ساعت
معاملات روزانه
شروع قیمت امروز
بالا ترین قیمت 24
پایین ترین قیمت 24
حجم معاملات روزانه
حجم کل 24 ساعته
حجم کل بالا ترین تغییر 24 ساعته
تغییرات 1 ساعته
تغییرات 1 روزه
تغییرات 24 ساعته

خرید آسان پولکادات

محاسبه‌گر قیمت
می‌خواهم پرداخت کنم:
swap coins
می‌خواهم دریافت کنم:
1
کوین
=
0
ریال
خرید

قیمت لحظه ای  

# رمز ارز آخرین قیمت ( در حال بروزرسانی ) تغییرات در ۲۴ ساعت( در حال بروزرسانی ) خرید و فروش
# در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری

ارز دیجیتال پولکادات

ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) یک شبکه مولتی چین (Multichain) است که توسط تیمی به سرپرستی گوین وود (Gavin Wood) مدیر ارشد فناوری سابق اتریوم توسعه و راه‌اندازی شده است.

اغلب بلاکچین‌ها توکن بومی خود را بدون کوچک‌ترین ارتباطی با سایر پلتفرم‌ها، طراحی و منتشر کرده‌اند. بیت کوین توکن «BTC»، اتریوم توکن «ETH»، کاردانو توکن «ADA» و … هر کدام توکن بومی خود را منتشر کرده و هیچ کدام از این بلاکچین‌ها ارتباطی با یکدیگر ندارند.

در اینجا پولکادات وارد عمل می‌شود! پولکادات یک شبکه مولتی چین است که سعی دارد بلاکچین‌های مختلف را به یکدیگر متصل کند. توسعه‌دهندگانی که از این شبکه مولتی چین استفاده می‌کنند، می‌توانند بلاکچین‌های خود را توسعه داده و با سایر بلاکچین‌های موجود در شبکه پولکادات تعامل داشته باشند.

پولکادات از دو بلاکچین مختلف در شبکه خود استفاده می‌کند که عبارت‌اند از:

ریلی چین (Relay chain): ریلی چین، زنجیره مرکزی پولکادات است که تراکنش‌ها را پردازش می‌کند. این چین کارایی فراتر از پردازش تراکنش‌ها ندارد چرا که هدف اصلی آن مدیریت سیستم است.

پاراچین‌ها (Parachains): پاراچین‌ها، بلاکچین‌هایی موازی هستند که در فریم ورک (Framework) پولکادات اجرا شده و با یکدیگر تعامل دارند. هر پاراچین، بلاکچین خود را دارد که برای اهداف مختص خود طراحی شده است.

جدای از شبکه مولتی چین، پولکادات از الگوریتم اجماع اثبات سهام نامزد شده (Nominated Proof of Stake) که نوعی الگوریتم اثبات سهام (Proof of Stake) است، برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده می‌کند.

اقتصاد توکنی پولکادات

پلتفرم پولکادات از توکن بومی خود به نام دات (DOT) برای پرداخت پاداش استخراج بلاک‌ها استفاده می‌کند. پولکادات در حال حاضر با ارزش بازار 8 میلیارد دلار رتبه 11 را در وب‌سایت کوین مارکت کپ (coinmarketcap) از آن خود کرده است.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال پولکادات

توکن‌های دات در اوت 2020 با قیمت 2/87 دلار به بازار عرضه شدند و مدت زیادی طول نکشید که در همان ماه به قیمت 6 دلار افزایش پیدا کردند.

سال 2021 به طور کلی سال خوبی برای این ارز دیجیتال بود و در اوایل همان سال قیمت آن به نزدیک 40 دلار رسید. پس از این، رمزارز پولکادات مدام در نوسان بود و در ماه مه قیمت آن به 48 دلار رسید سپس، روند نزولی در پیش گرفت و قیمت آن به 10 دلار در ماه ژوئیه کاهش یافت.

اما پس از این افت قیمت، دوباره روند صعودی در پیش گرفت و در ماه نوامبر به بالاترین قیمت تاریخی خود در 58 دلار افزایش پیدا کرد.

آموزش خرید ‌پولکادات

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان خرید رمز ارز ‌پولکادات را بدون احراز هویت فراهم کرده است. خرید ‌دات در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران تتانکس وارد فرایند خرید ‌پولکادات می‌شوید. در این بازار شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش خرید، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار خرید آسان، فرایند خرید توکن‌های ‌دات به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

سفارش خرید عادی ‌پولکادات

برای خرید ‌پولکادات در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در خرید عادی ‌پولکادات، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار خرید خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت خرید ‌دات که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش خرید ‌پولکادات بر اساس قیمت با سفارشات فروش ‌پولکادات که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش خرید ‌سریع پولکادات

در خرید سریع ‌پولکادات کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت خرید ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم خرید خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات خرید اغلب سریع‌تر از سفارشات خرید عادی تکمیل می‌شوند.

آموزش خرید ‌پولکادات در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کردن شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش خرید عادی یا سریع

آموزش فروش ‌پولکادات

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان فروش ‌دات را بدون احراز هویت فراهم کرده است. فروش پولکادات در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران وارد فرایند فروش ‌پولکادات می‌شوید. در بازار همتا به همتا شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش فروش شما، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار فروش آسان، فرایند فروش ارز دیجیتال ‌پولکادات به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

آموزش فروش توکن دات در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش فروش عادی یا سریع

سفارش فروش عادی ‌پولکادات

برای فروش ‌پولکادات در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در فروش عادی ‌پولکادات، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار فروش خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت فروش ‌پولکادات که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش فروش ‌پولکادات بر اساس قیمت با سفارشات خرید ‌پولکادات که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش فروش سریع پولکادات

در فروش سریع ‌پولکادات کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت فروش ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم فروش خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات فروش اغلب سریع‌تر از سفارشات فروش عادی تکمیل می‌شوند.

کارمزد خریدوفروش ‌پولکادات

خریدوفروش رمزارز ‌پولکادات در تتانکس با کمترین کارمزد ممکن صورت می‌گیرد. مقدار کارمزد در نظر گرفته برای سفارش خرید یا فروش، به حجم معاملاتی شما در طول ماه بستگی دارد. به طوری که با افزایش حجم معاملاتی بر اساس جدول زیر، کارمزد پرداختی توسط شما هم کاهش خواهد یافت.

کارمزد معامله‌های تتانکس به صورت درصد از مبلغ کل معامله است و محاسبه آن بر اساس ملاحظات زیر صورت می‌گیرد.

 • کارمزد از هر دو سمت معامله کسر می‌شود.
 • کارمزد خریدار به صورت رمزارز کسر و کارمزد فروشنده از مبلغ دریافتی شما کسر می‌شود.
 • در هنگام ثبت معامله در تتانکس، کارمزد به شما نمایش داده می‌شود.

با توجه به حجم معامله‌های سه ماه اخیر کاربر، کارمزد معامله‌ها طبق جدول زیر به صورت پلکانی محاسبه می‌شود.

سطح کاربریکارمزد معاملهمقدار حجم معامله در سه ماه
سطح برنزی0/3 درصدکمتر از ۲۰ میلیون تومان
سطح نقره‌ای0/25 درصدبین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان
سطح طلایی0/2 درصدبین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان
سطح پلاتینیوم0/15 درصدبین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان
سطح اورانیوم0/1 درصدبیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان
سوالات متداول
 • ارز دیجیتال پولکادات چیست؟

  پولکادات توسط گوین وود مدیر ارشد فناوری سابق اتریوم و با هدف ایجاد پلی ارتباطی میان بلاکچین‌های مختلف راه‌اندازی شد.
 • کارمزد خرید توکن‌های دات در تتانکس چقدر است؟

  کارمزد خرید پولکادات در تتانکس برابر با 0/3 تا 0/1 درصد است که با توجه به حجم معاملاتی تریدرها متفاوت خواهد بود.
 • خرید پولکادات از صرافی تتانکس چگونه است؟

  در صرافی تتانکس کاربران باید ابتدا ثبت‌نام کرده و سپس جهت خریدوفروش پولکادات اقدام کنند.
 • خرید پولکادات با ریال چگونه است؟

  در صرافی تتانکس، خرید پولکادات با ریال (تومان) در چند مرحله ساده ثبت‌نام و احراز هویت کامل خواهد شد. به این صورت کاربران با واریز ریال به حساب خود می‌توانند توکن‌های دات و سایر رمز ارز‌های موجود در صرافی را خریداری کنند.