صفحه اصلی فروش و خرید لایت کوین

فروش و خرید لایت کوین

(LTC)
قیمت با ریال
0
تغییرات 24 ساعت
معاملات روزانه
شروع قیمت امروز
بالا ترین قیمت 24
پایین ترین قیمت 24
حجم معاملات روزانه
حجم کل 24 ساعته
حجم کل بالا ترین تغییر 24 ساعته
تغییرات 1 ساعته
تغییرات 1 روزه
تغییرات 24 ساعته

محاسبه‌گر قیمت
می‌خواهم پرداخت کنم:
swap coins
می‌خواهم دریافت کنم:
1
کوین
=
0
ریال
خرید

قیمت لحظه ای  

# رمز ارز آخرین قیمت ( در حال بروزرسانی ) تغییرات در ۲۴ ساعت( در حال بروزرسانی ) خرید و فروش
# در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری

ارز دیجیتال لایت کوین

لایت کوین (Litecoin) یکی از فورک‌های (Fork) بیت کوین است که در سال 2011 ایجاد شد. این ارز دیجیتال در ابتدا به عنوان راه حلی برای مقابله با متمرکزسازی بیت کوین و همچنین سخت کردن فرایند استخراج برای ماینر‌های گسترده که در تلاش برای کسب قدرت در شبکه بودند، توسعه یافت.

با این حال، لایت کوین در این امر تا حدودی ناموفق عمل کرده و اکنون این شبکه بیشتر عنوان یک کوین مناسب برای استخراج ماینرها و یک سیستم پرداخت همتا به همتا (P2P) شناخته می‌شود.

لایت کوین با نام اختصاری «LTC» یکی از ارز‌های دیجیتال موفق در این حوزه است که در سال 2011 توسط چارلی لی (Charlie Lee) راه‌اندازی شد. لایت کوین و بیت کوین از بسیاری از جهات به یکدیگر شباهت دارند.

بیت کوین و لایت کوین هر دو از الگوریتم اجماع اثبات کار (Proof of Work)، اما به گونه‌ای متفاوت از یکدیگر استفاده می‌کنند که نتایج متفاوتی را برای هر دو شبکه به دنبال دارد.

بیت کوین از الگوریتم هش SHA-256 استفاده می‌کند که نیازمند تجهیزات گران‌تر و قوی برای استخراج بلاک است؛ در مقابل استخراج لایت کوین با تجهیزات ارزان‌تر و کارت گرافیک‌های ساده‌تر نیز امکان‌پذیر است.

یکی دیگر از شباهت‌های میان این دو، هاوینگ (Halving) است. هاوینگ در شبکه‌های بیت کوین و لایت کوین فرایندی است که طی آن پاداش استخراج در این دو شبکه هر چهار سال یک بار نصف می‌شود.

یکی از مزایای منحصر به فرد لایت کوین و دلیل اینکه سرمایه‌گذاران زیادی به این ارز دیجیتال روی آورده‌اند این است که لایت کوین استفاده از ارز‌های دیجیتال برای خریدوفروش خدمات و کالاهای عادی را ممکن کرده است.

بر خلاف لایت کوین، قیمت بالای بیت کوین این امر را برای کاربران غیرممکن ساخته است. علاوه بر این، سرعت شبکه بیت کوین نیز بسیار پایین‌تر از لایت کوین است و کوچک‌ترین تراکنشی ممکن است حدود یک ساعت طول بکشد تا پردازش شود؛ بنابراین لایت کوین گزینه مناسب‌تری برای استفاده روزانه است.

اقتصاد توکنی لایت کوین

حداکثر عرضه توکن‌های لایت کوین 84 میلیون کوین است که در حال حاضر از این میزان 70 میلیون کوین در گردش است. در حال حاضر، لایت کوین با ارزش بازار 4 میلیارد دلار رتبه 21 را در وب سایت کوین (Coinmarketcap) مارکت کپ از آن خود کرده است.

تاریخچه قیمت لایت کوین

توکن‌های لایت کوین با نماد اختصاری LTC در اواسط سال 2013 با قیمت 3 دلار به بازار عرضه شدند. قیمت لایت کوین چند ماه پس از عرضه در ماه دسامبر به قیمت 39 دلار افزایش پیدا کرد. با این وجود، پس از ماه دسامبر روند نزولی در پیش گرفت و دوباره به قیمت 3 دلار نزدیک شد.

تا سال 2017، تغییر چندانی در قیمت لایت کوین مشاهده نشد تا اینکه در اوایل همان سال، روند صعودی در پیش گرفته و در ماه سپتامبر به قیمت 80 دلار افزایش پیدا کرد.

پس از این، لایت کوین همچنان به روند صعودی خود ادامه داد تا اینکه در ماه دسامبر به قیمت 389 دلار که بالاترین قیمت تاریخی این ارز دیجیتال است، افزایش پیدا کرد. از سال 2018 تا کنون قیمت این ارز دیجیتال مدام در حال نوسان بوده است و در حال حاضر در قیمت 61 دلار در بازار جهانی مبادله می‌شود.

آموزش خرید لایت کوین

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان خرید رمز ارز لایت کوین را بدون احراز هویت فراهم کرده است. خرید لایت کوین در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران تتانکس وارد فرایند خرید لایت کوین می‌شوید. در این بازار شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش خرید، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار خرید آسان، فرایند خرید رمز ارز لایت کوین به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

سفارش خرید عادی لایت کوین

برای خرید لایت کوین در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در خرید عادی لایت کوین، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار خرید خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت خرید لایت کوین که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش خرید لایت کوین بر اساس قیمت با سفارشات فروش لایت کوین که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش خرید سریع لایت کوین

در خرید سریع لایت کوین کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت خرید ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم خرید خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات خرید اغلب سریع‌تر از سفارشات خرید عادی تکمیل می‌شوند.

آموزش خرید لایت کوین در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش خرید عادی یا سریع

آموزش فروش لایت کوین

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان فروش لایت کوین را بدون احراز هویت فراهم کرده است. فروش لایت کوین در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران وارد فرایند فروش لایت کوین می‌شوید. در بازار همتا به همتا شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش فروش شما، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار فروش آسان، فرایند فروش ارز دیجیتال لایت کوین به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

آموزش فروش ارز دیجیتال لایت کوین در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش فروش عادی یا سریع

سفارش فروش عادی لایت کوین

برای فروش لایت کوین در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در فروش عادی لایت کوین، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار فروش خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت فروش لایت کوین که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش فروش لایت کوین بر اساس قیمت با سفارشات خرید لایت کوین که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش فروش سریع لایت کوین

در فروش سریع لایت کوین کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت فروش ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم فروش خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات فروش اغلب سریع‌تر از سفارشات فروش عادی تکمیل می‌شوند.

کارمزد خریدوفروش لایت کوین

خریدوفروش رمزارز لایت کوین در تتانکس با کمترین کارمزد ممکن صورت می‌گیرد. مقدار کارمزد در نظر گرفته برای سفارش خرید یا فروش، به حجم معاملاتی شما در طول ماه بستگی دارد. به طوری که با افزایش حجم معاملاتی بر اساس جدول زیر، کارمزد پرداختی توسط شما هم کاهش خواهد یافت.

کارمزد معامله‌های تتانکس به صورت درصد از مبلغ کل معامله است و محاسبه آن بر اساس ملاحظات زیر صورت می‌گیرد.

 • کارمزد از هر دو سمت معامله کسر می‌شود.
 • کارمزد خریدار به صورت رمزارز کسر و کارمزد فروشنده از مبلغ دریافتی شما کسر می‌شود.
 • در هنگام ثبت معامله در تتانکس، کارمزد به شما نمایش داده می‌شود.

با توجه به حجم معامله‌های سه ماه اخیر کاربر، کارمزد معامله‌ها طبق جدول زیر به صورت پلکانی محاسبه می‌شود.

سطح کاربریکارمزد معاملهمقدار حجم معامله در سه ماه
سطح برنزی0/3 درصدکمتر از ۲۰ میلیون تومان
سطح نقره‌ای0/25 درصدبین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان
سطح طلایی0/2 درصدبین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان
سطح پلاتینیوم0/15 درصدبین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان
سطح اورانیوم0/1 درصدبیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان

سؤالات متداول

ارز دیجیتال لایت کوین چیست؟

لایت کوین یکی از فورک‌های محبوب بیت کوین است که جهت مقابله با متمرکزسازی پلتفرم بیت کوین و حملات 51 درصدی راه‌اندازی شد.

کارمزد خرید ارز دیجیتال لایت کوین چقدر است؟

کارمزد خرید لایت کوین در تتانکس برابر با 0/3 تا 0/1 درصد است که با توجه به حجم معاملاتی تریدرها متفاوت خواهد بود.

خرید ارز دیجیتال لایت کوین از صرافی تتانکس چگونه است؟

در صرافی تتانکس کاربران باید ابتدا ثبت‌نام کرده و سپس به خریدوفروش ارز دیجیتال لایت کوین بپردازند.

خرید لایت کوین با ریال چگونه است؟

در صرافی تتانکس، خرید لایت کوین با ریال (تومان) در چند مرحله ساده ثبت‌نام و احراز هویت کامل خواهد شد. کاربران پس از ثبت نام و واریز ریال می‌توانند جهت خریدوفروش ارز دیجیتال لایت کوین و سایر ارزهای دیجیتال موجود در صرافی تتانکس اقدام کنند.

سوالات متداول
 • لایت کوین چیست

  لایت کوین