صفحه اصلی فروش و خرید استلار

فروش و خرید استلار

(XLM)
قیمت با ریال
0
تغییرات 24 ساعت
معاملات روزانه
شروع قیمت امروز
بالا ترین قیمت 24
پایین ترین قیمت 24
حجم معاملات روزانه
حجم کل 24 ساعته
حجم کل بالا ترین تغییر 24 ساعته
تغییرات 1 ساعته
تغییرات 1 روزه
تغییرات 24 ساعته

خرید آسان استلار

محاسبه‌گر قیمت
می‌خواهم پرداخت کنم:
swap coins
می‌خواهم دریافت کنم:
1
کوین
=
0
ریال
خرید

قیمت لحظه ای  

# رمز ارز آخرین قیمت ( در حال بروزرسانی ) تغییرات در ۲۴ ساعت( در حال بروزرسانی ) خرید و فروش
# در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری در حال بارگذاری

ارز دیجیتال استلار

استلار (Stellar) یک پروژه پرداخت متن‌باز است که تا حدودی مشابه ارز دیجیتال ریپل (Ripple) طراحی شده است. استلار هم مانند ریپل در تلاش است تا مؤسسات و سازمان‌های مالی را با صرفه‌جویی در زمان و هزینه جهت انجام تراکنش‌های برون‌مرزی، متصل کند. در واقع، هر دو این شبکه‌ها در ابتدا در یک پروتکل شروع به کار کردند.

با این وجود، این دو شبکه تفاوت‌های زیادی هم با یکدیگر دارند. ریپل پروژه‌ای متن بسته و استلار متن‌باز است. ریپل بیشتر روی مؤسسات مالی جهت انجام انتقالات برون‌مرزی تمرکز کرده است، در حالی که استلار روی ایجاد چند بازار مختلف برای رسیدن به اهداف خود متمرکز است.

عملکرد استلار مشابه سایر پروژه‌های پرداخت غیرمتمرکز است. این پروتکل روی شبکه‌ای از سرور‌های غیرمتمرکز با یک دفتر توزیع شده فعالیت‌ می‌کند که هر 2 تا 5 ثانیه برای همه گره‌ها (Nodes) به‌روزرسانی می‌شود.

پلتفرم استلار از الگوریتم اجماع منحصر به فرد خود به نام الگوریتم اجماع استلار (SCP) استفاده‌ می‌کند که برای پردازش تراکنش‌های شبکه به ماینر‌ها متکی نیست. در عوض، این پروتکل از الگوریتم تحمل خطای بیزانس (FBA) استفاده‌ می‌کند که تراکنش‌ها را با سرعتی بیشتر پردازش‌ می‌کند. این سرعت بیشتر به این دلیل است که این الگوریتم از شبکه‌های کوچک (Quorum Slices) برای پردازش تراکنش‌ها استفاده‌ می‌کند.

برای پردازش تراکنش‌های شبکه هر گره، گروهی از گره‌های قابل اعتماد را انتخاب‌ می‌کند. سپس هر تراکنش به گروه خاصی ارسال شده و بعد از اینکه تراکنش توسط تمام اعضای هر گروه تأیید شد، به طور کامل پردازش‌ می‌شود.

استلار با این روش، تراکنش‌ها را به صورت موازی و با سرعتی بسیار بالا پردازش‌ می‌کند. حتی گفته‌ می‌شود که استلار توانایی پردازش 1000 تراکنش در ثانیه را دارد.

اقتصاد توکنی ارز دیجیتال استلار

استلار با نماد اختصاری «XLM» توکن‌های خود را در اوت 2014 به طور عمومی به بازار منتشر کرد. عرضه کل توکن‌های استلار 50 میلیارد توکن بوده و در حال حاضر از این میزان 25 میلیارد توکن در گردش است. استلار با ارزش بازار 2 میلیارد دلار رتبه 27 را در میان سایر ارز‌های دیجیتال بازار دارد.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال استلار

قیمت این رمزارز در ابتدا 0/0034 دلار بود و تا اواسط سال 2017 روند نسبتاً ثابتی داشت و تغییر چندانی در قیمت آن مشاهده‌ نمی‌شود. در آوریل 2017 قیمت هر توکن استلار به 0/50 دلار افزایش یافته و روند صعودی این رمزارز همچنان ادامه یافت.

تا اینکه در ژانویه 2018 به بالاترین قیمت تاریخی خود در 0/80 دلار به ازای هر توکن افزایش یافت. پس از این، قیمت استلار افت کرده و به 0/070 دلار رسید. در مه 2021 استلار دوباره صعود کرده و به بالاترین قیمت تاریخی خود نزدیک شد اما بالاتر از 0/70 دلار نرفت.

آموزش خرید استلار

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان خرید رمزارز استلار را بدون احراز هویت فراهم کرده است. خرید استلار در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران تتانکس وارد فرایند خرید استلار می‌شوید. در این بازار شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش خرید، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار خرید آسان، فرایند خرید رمزارز استلار به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

سفارش خرید عادی استلار

برای خرید استلار در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در خرید عادی استلار، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار خرید خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت خرید استلار که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش خرید استلار بر اساس قیمت با سفارشات فروش استلار که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش خرید سریع استلار

در خرید سریع استلار کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت خرید ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم خرید خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات خرید اغلب سریع‌تر از سفارشات خرید عادی تکمیل می‌شوند.

آموزش خرید استلار در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش خرید عادی یا سریع

آموزش فروش استلار

صرافی ارز دیجیتال تتانکس با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و ساده‌سازی حداکثری مراحل ثبت امکان فروش استلار را بدون احراز هویت فراهم کرده است. فروش استلار در تتانکس در دو بازار همتا به همتا و آسان در دسترس است.

در بازار همتا به همتا  (P2P) شما به طور مستقیم و بدون واسطه با دیگر کاربران وارد فرایند فروش استلار می‌شوید. در بازار همتا به همتا شما مقدار و حجم مورد نظر خود را مشخص کرده، و سفارش بعد از تأیید نهایی در دفتر سفارشات قرار می‌گیرد تا از سوی دیگر کاربران تکمیل شود. زمان لازم برای تکمیل شدن سفارش فروش شما، به حجم و قیمت بستگی دارد. قاعدتاً در صورتی که قیمت سفارش شما با قیمت لحظه‌ای بازار تفاوت زیادی داشته باشد، مدت زمان لازم برای کامل شدن سفارش بیشتر خواهد بود.

در بازار فروش آسان، فرایند فروش ارز دیجیتال استلار به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر است. در این روش شما بعد از انتخاب حجم مورد نظر خود، تتانکس بر اساس قیمت بازار سفارش شما را در لحظه تکمیل خواهد کرد.

آموزش فروش ارز دیجیتال استلار در تتانکس را می‌تواند در چند مرحله زیر خلاصه کرد:

 • مرحله اول: ثبت‌نام
 • مرحله دوم: وارد کرد شماره کارت بانکی
 • مرحله سوم: وارد کردن اطلاعات هویتی
 • مرحله چهارم: ورود به بازار
 • مرحله پنجم: ثبت سفارش فروش عادی یا سریع

سفارش فروش عادی استلار

برای فروش استلار در صرافی ارز دیجیتال تتانکس می‌توانید به دو صورت عادی و سریع سفارش ثبت کنید. در فروش عادی استلار، کاربر نیاز به تعیین قیمت و مقدار فروش خود دارد. سفارش بعد از تأیید در اوردر بوک یا دفتر معاملات (Order book) ثبت می‌شود.

در صورتی که قیمت فروش استلار که کاربر ثبت کرده است اختلاف زیادی با قیمت بازار نداشته باشد، سفارش فروش استلار بر اساس قیمت با سفارشات خرید استلار که از سوی دیگر کاربران ثبت شده است، تطبیق داده می‌شود.

سفارش فروش سریع استلار

در فروش سریع استلار کاربر دیگر نیازی به تعیین قیمت فروش ندارد و قیمت به صورت خودکار مطابق با قیمت بازار در نظر گرفته می‌شود، یعنی کاربر نیاز است که فقط حجم فروش خود را مشخص کند. این نوع از سفارشات فروش اغلب سریع‌تر از سفارشات فروش عادی تکمیل می‌شوند.

کارمزد خریدوفروش استلار

خریدوفروش رمزارز استلار در تتانکس با کمترین کارمزد ممکن صورت می‌گیرد. مقدار کارمزد در نظر گرفته برای سفارش خرید یا فروش، به حجم معاملاتی شما در طول ماه بستگی دارد. به طوری که با افزایش حجم معاملاتی بر اساس جدول زیر، کارمزد پرداختی توسط شما هم کاهش خواهد یافت.

کارمزد معامله‌های تتانکس به صورت درصد از مبلغ کل معامله است و محاسبه آن بر اساس ملاحظات زیر صورت می‌گیرد.

 • کارمزد از هر دو سمت معامله کسر می‌شود.
 • کارمزد خریدار به صورت رمزارز کسر و کارمزد فروشنده از مبلغ دریافتی شما کسر می‌شود.
 • در هنگام ثبت معامله در تتانکس، کارمزد به شما نمایش داده می‌شود.

با توجه به حجم معامله‌های سه ماه اخیر کاربر، کارمزد معامله‌ها طبق جدول زیر به صورت پلکانی محاسبه می‌شود.

سطح کاربریکارمزد معاملهمقدار حجم معامله در سه ماه
سطح برنزی0/3 درصدکمتر از ۲۰ میلیون تومان
سطح نقره‌ای0/25 درصدبین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان
سطح طلایی0/2 درصدبین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان
سطح پلاتینیوم0/15 درصدبین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان
سطح اورانیوم0/1 درصدبیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان
سوالات متداول
 • ارز دیجیتال استلار چیست؟

  ارز دیجیتال استلار پروژه‌ای متن‌باز و مقیاس‌پذیر است که سعی دارد بستری برای انجام انتقالات و تراکنش‌های برون‌مرزی با هزینه کمتر و سرعت بالاتر ارائه دهد.
 • کارمزد خرید ارز دیجیتال استلار چقدر است؟

  کارمزد خرید استلار در تتانکس برابر با 0/3 تا 0/1 درصد است که با توجه به حجم معاملاتی تریدرها متفاوت خواهد بود.
 • خرید ارز دیجیتال استلار از صرافی تتانکس چگونه است؟

  در صرافی تتانکس کاربران باید ابتدا ثبت‌نام کرده و سپس به خریدوفروش ارز دیجیتال استلار بپردازند.
 • خرید استلار با ریال چگونه است؟

  در صرافی تتانکس، خرید استلار با ریال (تومان) در چند مرحله ساده ثبت‌نام و احراز هویت کامل خواهد شد. کاربران پس از ثبت نام و واریز ریال می‌توانند جهت خریدوفروش ارز دیجیتال استلار و سایر ارزهای دیجیتال موجود در صرافی تتانکس اقدام کنند.