راهنمای استفاده آموزش خرید عادی ارز دیجیتال در تتانکس

آموزش خرید عادی ارز دیجیتال در تتانکس

خرید ارز دیجیتال در تتانکس به دو صورت عادی و سریع در دسترس کاربران قرار گرفته است. در سفارش خرید عادی، کاربر خود با تعیین قیمت و حجم اقدام به ثبت یک تراکنش در دفتر معاملات می‌کند که باید منتظر کامل شدن آن باشد.

در صورتی که در سفارش خرید سریع، کاربر صرفاً قادر به تعیین حجم خرید است و قیمت به صورت خودکار قیمت بازار در نظر گرفته خواهد شد. در ادامه به آموزش سفارش خرید عادی پرداخته شده است.

بعد از ثبت نام و احراز هویت که تنها با یک شماره تلفن و شماره کارت بانکی صورت می گیرد، باید وارد پنل کاربری خود شوید و از قسمت کیف پول اقدام به واریز ریال داشته باشید. مراحل واریز ریال قبلا به طور کامل آموزش داده شده است.

بعد از واریز ریال، از منوی بالای صفحه می‌توانید به دو روش وارد صفحه خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظر خود شوید.

آموزش خرید عادی ارز دیجیتال در تتانکس

اول اینکه می‌توانید وارد قسمت بازارها شوید، در این صفحه همانطور که در تصویر زیر هم نشان داده شده است می‌توانید ارز دیجیتال مورد نظر خودتان را پیدا و با زدن روی گزینه «خرید و فروش» وارد صفحه خرید و فروش آن شوید.

دوم اینکه از منوی بالای صفحه می‌توانید از گزینه معامله و سفارش حرفه‌ای استفاده کنید. با انتخاب گزینه «سفارش حرفه‌ای» به طور مستقیم وارد صفحه خرید و فروش بیت کوین می‌شوید و از آنجا می‌توانید اقدام به انتخاب بازار مورد نظر خود مثلاً اتریوم کنید.

مطابق با تصویر بالا، برای انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر روی گزینه نشان داده بزنید تا صفحه بازارها مطابق با تصویر زیر باز شود.

در صفحه باز شده می‌توانید بازار پایه (ریالی یا تتری) و ارز دیجیتال مورد نظر خو را انتخاب کنید. بعد از انتخاب ارز دیجیتال و بازار پایه، وارد بخش «خرید» و «سفارش عادی» شوید.

همانطور که در بالا هم عنوان شد، در سفارش عادی باید قیمت و حجم خرید خود را مشخص کنید. برای خرید بیت کوین، شما باید از لیست فروشندگان بیت کوین (بخش قرمز رنگ دفتر معاملات)، بهترین قیمت (یعنی ارزان‌ترین) را انتخاب کنید.

همانطور که در تصویر بالا هم نشان داده شده است، بهترین قیمت برای خرید همیشه در پایین بخش دفتر معاملات قرار دارد.

با زدن روی قیمت مورد نظر، مقدار قیمت و البته حجم آن به طور خودکار در کادر قیمت (IRT) و مقدار (BTC) ثبت می‌شود.

بعد از انتخاب قیمت مورد نظر، باید حجم سفارش خرید را مشخص کنید. برای این کار می‌توانید حجم را به صورت دستی در کادر مقدار (BTC) وارد کنید یا با استفاده از گزینه نوار درصد موجودی که در تصویر زیر نشان داده شده است، انتخاب کنید که قصد دارید چه مقدار از موجودی خود را به بیت کوین تبدیل کنید.

در این مثال، من قصد دارم 50 درصد از کل موجودی ریال خود را بیت کوین بخرم پس درصد نوار را روی 50 درصد قرار می‌دهد. همانطور که در بخش پایین نوار درصد موجودی مشاهده می‌کنید، مقدار «جمع کل» برابر با 50 هزار تومان (50 درصد از 100 هزار تومان) است.

بعد از اطمینان از مقدار و قیمت خرید، می‌توانید روی گزینه «ثبت سفارش خرید» بزنید.

بعد از زدن روی گزینه «ثبت سفارش خرید»، درخواست خرید شما مطابق تصویر زیر وارد سفارشات باز می‌شود.

بسته به قیمت سفارش خرید چه مقدار از قیمت بازار فاصله دارد و نوسان بازار به چه میزان باشد، مدت زمان باز بودن سفارش شما می‌تواند متفاوت باشد.

در قسمت سفارشات باز جزئیات بیشتر از جمله مقدار «تکمیل» آن قابل مشاهده است. اگر بازار نوسان زیاد داشته باشد احتمال تکمیل نشدن سفارش خرید وجود دارد.

در این صورت باید قیمت بازار یا بهترین قیمت فروش را بررسی کنید و در صورتی که قیمت سفارش شما اختلاف زیادی با قیمت بازار یا بهترین قیمت فروش داشته باشد و از طرفی هم برای تکمیل سفارش عجله دارید، پیشنهاد می‌شود بعد از بررسی مقدار تکمیل سفارش (مثلاً 40 درصد از سفارش کامل شده است)، سفارش را لغو و دوباره متناسب با مقدار درصد باقیمانده از سفارش قبلی (یعنی 60 درصد) اقدام به ثبت یک سفارش خرید جدید با قیمت بهتر کنید.

بعد از تکمیل سفارش، تراکنش تکمیل شده وارد قسمت «تاریخچه سفارشات» می‌شود.